Primera División, 32. kolo, 08.04.2012, 21:30 h
Real Madrid 0:0 Valencia
Valencia

Topi se Realova prednost

Ante Dubravac • nedjelja, 08.04.2012.

U derbiju 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na Santiago Bernabeu dočekao trećeplasiranu Valenciju. Gosti su se predstavili u vrlo dobrom izdanju te su došli do boda s kojim je najzadovoljnija Barcelona jer im sada Real bježi samo četiri boda.

REAL MADRID - VALENCIA 0:0 (0:0)

Madrid, Stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: Carlos Clos Gomez

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Albiol, Ramos, Arbeloa, Khedira ( od 72. Kaka), Alonso, Özil (od 84. Callejon), Ronaldo, Benzema i Higuain (od 46. Di Maria).

Valencia: Guaita, Alba, Ruiz, Rami, R. Costa, Topal, T. Costa, Parejo, Feghouli (od 63. Hernandez), Piatti (od 63. Mathieu) i Aduriz (od 77. Soldado).

Nakon što je Barcelona s uvjerljivih 4:1 savladala Real Zaragozu te smanjila prednost Kraljevskog kluba na samo tri boda pred nogometašima Jose Mourinha bio je dodatni imperativ pobjede protiv Valencije. Gosti su u Madrid došli nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala Europske lige s 4:0 pobijedili AZ Alkmaar te izborili plasman u nastavak natjecanja.

Mourinho je susret počeo bez Kake, ali su zato u prvoj momčadi bili i Benzema i Higuain. Njegov kolega na klupi Valencije Unai Emery odlučio je na klupi ostaviti svog najboljeg napadača Roberta Soldada te je u vrh napada postavio Aduriza.

Od samoga početka gosti su pokušali s visokim presingom, ali prvu priliku imaju domaćini u osmoj minuti. Ronaldo je primio loptu na dvadesetak metara i snažno pucao međutim njegov pokušaj je zaustavila stativa. Na drugoj strani iz daljine prijeti Feghouli. U 19. minuti kombiniraju Benzema i Ronaldo, ali Guaita zaustavlja Portugalčev udarac.

Imao je Ronaldo i treću priliku polovicom prvoga dijela, međutim centaršut Higuaina je bio malo previsok pa najbolji igrač domaće momčadi nije mogao zahvatiti tu loptu kako je zamislio. Već u idućem napadu velika prilika za Valenciju i puno sreće za Real. Udarac Tina Coste iz daljine brani Casillas, ali se lopta odbija do Ricarda Coste koji iz blizine pogađa stativu. Gosti su u prvih 45 minuta potpuno zaustavili napade Reala, koji je unatoč većem posjedu lopte djelovao bezidejno, a u svojim kontrama su bili poprilično opasni te se može reći da su bili bliži pogotku.

Odmah na početku drugog poluvremena Mourinho je odlučio u igru uvesti Angela Di Mariju dok je u svlačionici ostao Higuain. I čim je lopta krenula s centra Di Maria je proigrao Ronalda, ali još jednom Guaita izlazi kao pobjednik. U 55. minuti neočekivano iz velike daljine puca Tino Costa i pogađa vratnicu, još jednom je Kraljevski kub imao sreće. Utakmica se nastavila u vrlo sličnom ritmu kao i u prvih 45 minuta, a što se bližio kraj susreta nervoza među igračima Reala je bila sve izraženija.

Petnaestak minuta prije kraja s ruba šesnaesterca je pokušao Di Maria, ali i njegov udarac u korner odbija Guaita. Samo minutu kasnije nova velika prilika za domaćine. Benzema je pucao s pet metara, gostujući vratar je obranio, ali odbijena lopta opet dolazi do Francuza, međutim i Guaita ponovo brani. U 85. minuti Alba je krenuo sam prema Casillasu koji zaustavlja njegov pokušaj i ostavlja svojim suigračima mogućnost da s eventualnim pogotkom dođu do tri boda.

Unatoč pritisku u samoj završnici susreta i novoj prilici Benzeme, Kraljevski klub prvi put u sezoni nije na domaćem terenu postigao pogodak te je novim kiksom omogućio Barceloni da im se približi na četiri boda.

U idućem kolu Real Madrid mora na teško gostovanje kod gradskog rivala Atletica dok će Valencia na Mestalli dočekati Rayo Vallecano.

• Mihalj10.04.2012. u 09:38
    ronaldo simulira, di maria simulira, pepe se valja kao baba i onda imaju obraza nešto reći za barcelonu
    Mihalj
  • Obrisan korisnik09.04.2012. u 15:06
    @ ledeni 1. odi se ugrijat malo... 2. zadrt sam, arogantan i bahat, sve to na osnovu jednog posta si zakljucio ? i molim te, koliki mi je kvocijent inteligencije, bas me zanima ?? 3. nazivat me glupim nakon komplimenata pod brojem 2 samo govori o tebi... ;) 4. di sam to ja naveo da je "NAJVECA"... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.04.2012. u 14:54
    nakon ovoga mi je sve jasno i vidim koliki je tvoj kvocijent inteligencije, zadrtost i arogancija i bahatost.Najveća krađa u povijesti nogometa??? PA JESI LI TI GUP ILI SAMO ČUJEŠ KAKO TRAVA RASTE?? Šta sa zabroavio na Franca?? to ti nije najveća krađa u povijesti nogometa?? Razguzit jedan Man utd... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.04.2012. u 13:58
    Interesantno je kak se sad Mourinho ne javlja nakon kaj je ronaldo ko pizda opal u kaznenom prostoru! Stalno seru kak suci barci pomažu , a svi ostali kao pošteni. Nista vise i nista manje suci barci ne pomazu ili odmazu nego ostalima. A pazi penal i crveni QPR-u protiv manutd! Smijalica. Sve je to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.04.2012. u 13:52
    bravo, bravo za Vasega prijatelja i Vas, izniman je, postujem to, evo i ja se nekada kao Realov navijac sramim nekih sudackih odluka i sve to, ma cudo jedno, al ebiga, ocito u danasnjem nogometu milijuna ne moze bez toga... btw. znate sta meni zna izvrnit zeludac za 180, ipak ako me izvrne za 360... [više na forumu]