Ante Dubravac • nedjelja, 08.04.2012.

Pogotkom svog najboljeg strijelca Fernanda Llorentea nogometaši Athletic Bilbaa došli su do minimalne pobjede nad Sevillom za koju je Ivan Rakitić igrao do 74. minute. U drugom susretu Mallorca i Granada su odigrali čvrstu utakmicu bez puno prilika pa je konačnih 0:0 i najpravedniji ishod.

Najugodnije iznenađenje Europske lige, nogometaši Athletic Bilbaa, dočekali su Sevillu s jasnim ciljem da prekinu niz od pet susreta u kojima ne znaju za pobjedu zbog čega se nalaze daleko od mjesta koja iduće sezone vode u Europu.

Od samoga početka susreta Sevilla, za koju je od prve minute igrao Ivan Rakitić, je krenula otvoreno i prijetila domaćem vrataru, a vrlo blizu pogotka bila je u šestoj minuti kada Negredov udarac s crte izbio Amorebieta. Nekoliko minuta kasnije lopta je sretno došla do Llorentea čiji udarac s pet metara brani Palop.

Poslije furioznog početka s obje strane situacija na terenu se malo primirila pa su gledatelji na ispunjenom San Mamesu na novo uzbuđenje čekali sve do 28. minute kada je nakon centaršuta Aurtenetxea Llorenteov udarac zaustavila vratnica te se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo susret i nakon manje od dvije minute igre domaćini su došli do vodstva. Susaeta je prošao po desnoj strani i lijepo pronašao Llorentea koji je najviši u skoku te je doveo svoju momčad do prednosti. Primljeni pogodak očito je poremetio koncentraciju nogometašima Seville koji su teško dolazili do lopte te su djelovali potpuno bezopasno. Dugu uspavanku prekinuli su domaćini u 74. minuti kada je Susaeta izbio sam pred gostujućeg vratara, ali je Palop zaustavio njegov pokušaj loba.

Petnaestak minuta prije kraja igru je napustio poprilično neprimjetni Rakitić umjesto kojeg je ušao Guarente, međutim gosti nisu uspjeli doći do izjednačenja te su prekinuli svoju seriju od tri susreta u kojima su bili zabilježili maksimalnih devet bodova.

U drugom poslijepodnevnom susretu petnaestoplasirana Mallorca je na svom stadionu dočekala Granadu koja se nalazila na 16. poziciji sa samo dva boda manje od domaćina. Unatoč blagoj terenskoj inicijativi i nekoliko prilika koje su stvorili nogometaši trenera Joaquina Caparrosa prvih 45 minuta je završeno bez pogodaka i bez udarca nogometaša Granade u okvir Aouateovog gola.

Drugo poluvrijeme boljom igrom i prilikom otvara Granada, međutim udarac Danija Beniteza odlazi preko gola, a u 58. minuti isti igrač pokušava iz slobodnog udarca međutim rezultatske promijene nije bilo. Domaćini su prvu ozbiljniju situaciju imali u 62. minuti kada je udarac Michaela Pereire zaustavila vratnica i spriječila vodstvo Mallorce. Do kraja susreta obje momčadi su više pažnje posvetile čuvanju svoga gola nego što su razmišljale o napadu pa je dvoboj završio s nepopularnih 0:0.