Primera División, 32. kolo, 09.04.2012, 21:00 h
Málaga
Málaga 3:0 Racing Santander
Racing Santander

Maj Gašparac • ponedjeljak, 09.04.2012.

Nogometaši Malage u posljednjoj utakmici 32. kola španjolskog prvenstva uvjerljivo su svladali Racing 3:0 i zahvaljujući toj pobjedi zasjeli na treće mjesto ljestvice. Susret je vrlo loše započeo za momčad Racinga, koja je već u trećoj minuti ostala s deset igrača na terenu, a do kraja susreta nije uspjela izbjeći poraz.

Malaga - Racing 3:0 (1:0)

Malaga, stadion La Rosaleda
Strijelci: Isco 21', Cazorla 64', Van Nistelrooy 84'

Malaga: Kameni, Gamez, Mathijsen, Weligton, Monreal, Isco, Demichelis, Maresca, Cazorla (od 84' Portillo), Rondon, Fernandez (od 59' Van Nistelrooy)

Racing: Mario (od 47' Sotres), Torrejon, Francis, Bernardo, D. Raskol, Luque (od 46' Osmar), P. Diop, Bedia, Adrian, Kennedy (od 66' Munitis), Stuani

Znajući da im pobjeda donosi treću poziciju na ljestvici, domaći nogometaši vrlo su motivirano ušli u utakmicu protiv Racinga. Na prvu zanimljivost nije se trebalo dugo čekati, već u trećoj minuti branič gostujuće momčadi Francis u vlastitom kaznenom prostoru radi prekršaj na Rondonu, a sudac mu pokazuje crveni karton i dosuđuje jedanaesterac.

Kazneni udarac je izveo Santi Cazorla, a vratar Racinga Mario brani njegov udarac. Domaći nogometaši nastavili su zatim s pritiskom, a u osmoj minuti pokušao je Enzo Maresca, ali bezuspješno. Malo kasnije pucali su Isco i Fernández, no rezultat se nije mijenjao do 24. minute.

Tada je precizan bio Isco i lijepim udarcem svladao Marija za prednost Malage. Domaći nogometaši ponovno su zaprijetili deset minuta kasnije kada je udarac uputio Fernandez, ali nije bio precizan, a isti igrač pokušao je i u posljednjoj minuti prvog poluvremena, no rezultat se nije mijenjao.

S dominacijom na terenu nogometaši Malage nastavili su i od početka drugog poluvremena, a dobru igru okrunili su i pogotkom u 64. minuti. Cazorla je tada sigurno pogodio, a vrlo dobro mu je tom prilikom asistirao Maresca.

Deset minuta kasnije domaća momčad opasno je zaprijetila i preko Ruuda Van Nistelrooya, koji je u igru ušao u drugom dijelu, no Nizozemac nije bio precizan. 35-godišnjak je puno uspješniji bio u 84. minuti kada je pogodio udarcem glavom za konačnih 3:0.

• JeremijaX10.04.2012. u 15:03
    Zanimljiva ovogodišnja Primera... Barca i Real u mrtvoj utrci, a pogledajte stanje ispod njih. 12. Rayo Vallecano u dvi utakmice može bez problema doć do europske lige
    JeremijaX
  • Obrisan korisnik10.04.2012. u 11:04
    Bayern pliva u parama zato što ne rade gluposti na tržištu, Ok platit će igrača i to max 30 mil (mislim da je Gomez rekorder iz Stuttgarta, ispod su i Roben i Ribery i Neuer), ali neće kupiti 5 takvih igrača za svaku sezonu i to još na istim mjestima (vidi pod Mcity). Evo vam sadašnja momčad, dosta... [više na forumu]
  • marioz10.04.2012. u 10:50
    čisto sumljam da će moći konkurirati, real je real a barca je barca, borba za ligu prvaka će bit njihova realnost
    marioz
  • Obrisan korisnik10.04.2012. u 10:35
    Malaga kroz koju godinu će ravnopravno konkurirati i barci i realu za titulu.. Pare su sve u modernom nogometu i zato igrači tipa del piero su posebni u ovoj suludoj igri sa miljunima.. realno niti jedan igrač ne bi trebao biti skuplji od 5-10 miljuna eura jer se stvara jaz izmedu malih i velikih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.04.2012. u 10:22
    vjerojatno zato sto su osasunu sodomoizirali barca i real pa ima takvu gol razliku