Primera División, 32. kolo, 07.04.2012, 20:00 h
Zaragoza
Zaragoza 1:4 Barcelona
Barcelona

Ivan Dominik • subota, 07.04.2012.

Barcelona je u Zaragozu doputovala bez ponajboljeg braniča današnjice, Španjolca Gerarda Piquea, koji je zbog ozlijede bedra, koju je zadobio u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, ostao u Kataloniji. Stoga su se u sklopu 32. kola Primere Katalonci morali znatno oslabljeni obračunati s ekipom čiji je član i Tomislav Dujmović, hrvatski reprezentativni veznjak.

Zaragoza - Barcelona 1:4 (1:2)

Zaragoza, Stadion - La Romareda
Sudac: Javier Turienzo Alvarez
Strijelci: 1:0 - Aranda 30', 1:1 - Puyol 36', 1:2 - Messi 39', 1:3 - Messi 86' (11m), 1:4 - Pedro 90'

Zaragoza: Roberto, Obradović (od 66' Lanzaro), Paredes, Da Silva, Alvarez, Zuculini, Pinter, Minero, Ruben Micael (od 83' Juan Carlos) , Lafita, Aranda (od 66' Postiga)

Barcelona: Valdes, Adriano, Mascherano, Puyol, Alves (od 68' Montoya), Fabregas (od 90' Xavi), Keita (od 56' Busquets), Thiago Alcantara, Pedro, Messi, Sanchez

Uvodne minute dvoboja druge i 18. momčadi lige protekao je prilično mirno bez mnogo šansi za postizanje pogotka, a jedini je u prvih 20 minuta prijetio Lionel Messi, koji je zapucao nekoliko poluprilika te je u par navrata uhvaćen i u zaleđu.

No, u 24. minuti dogodio se šok za momčad Josepa Guardiole kada je glavni sudac susreta Javier Turienzo Alvarez dosudio najstrožu kaznu za domaće. Penal je skrivio vratar Victor Valdes koji je za to i kartoniran, međutim Zaragoza nije povela iz tog jedanaesterca jer ga je promašio Carlos Aranda.

Nedugo zatim, točnije samo šest minuta kasnije, Aranda je ispravio svoju grešku te je na dodavanje Pabla Alvareza doveo svoj klub u vodstvo od 1:0. Utakmica se rasplamsala, Barcelona je preuzela jaku inicijativu na samom travnjaku, zaredale su prilike i žuti kartoni, a gosti su sve više počeli stezati obruč oko vratara Zaragoze, Roberta.

Takva bolja igra gostiju rezultirala je izjednačenjem u 36. minuti kada je nakon nekoliko promašenih prilika aktivni i sveprisutni Carles Puyol zatresao mrežu domaćih za povratak Blaugrane u rezultatski egal. Bolja igra i terenska prednost Barcelone samo je nastavljena nakon tog pogotka te je postajala sve teže izdrživa za igrače Zaragoze. Stoga su gosti do kraja prvih 45 minuta uspjeli i povesti s 2:1, a strijelac drugog gola Katalonaca bio je Messi u 40. minuti na asistenciju Čileanca Alexisa Sancheza.

Šok za domaće igrače, navijače i ostale ljubitelje kluba dogodio se u 45. minuti, kada se već očekivao odlazak obje ekipe u svlačionice na zaslužen odmor. Naime, lijevo krilo Zaragoze, Abraham Mineiro dobio je drugi žuti karton u samo deset minuta te je prijevremeno morao napustiti teren. To je bila izvrsna vijest za goste koji nisu briljirali u prvom dijelu koji je na stadionu La Romareda završen vodstvom istih od 2:1.

Odmah na početku nastavka u 48. minuti, lijepu je priliku imao lijevi bek domaćina Ivan Obradović, no njegov je udarac otišao pored Valdesova gola. Nakon toga je opet Barcelona prebacila težište igre na polovicu domaćina, no unatoč odličnim šansama Alexisa Sancheza i Pedra Rodrigueza, aktualni prvaci Španjolske nisu uspjeli povećati svoje vodstvo.

Utakmica je tada ušla u svoju mirniju fazu te su je polako, ali sigurno igrači Barcelone počeli zatvarati i privoditi kraju kako bi što lakše došli do nova tri boda. Samo su Messi i Thiago Alcantara imali još pokoju priliku za pogodak, dok je rijetko, ali opasno za domaćine prijetio Lafita. U 86. minuti utakmice dosuđen je penal i za goste kojeg je realizirao najbolji i najaktivniji igrač susreta, Leo Messi.

Sudačka je nadoknada donijela potpuni raspad domaćih pa je Messiju pošlo za nogom i asistirati, a egzekutor za konačnih 4:1 bio je Pedro. Time je omaleni Argentinac u suradnji sa svojim suigračima zapečatio sudbinu Aragonaca, koji su porazom ostali u zoni ispadanja, dok se Blaugrana još više približila vodećem Realu iz Madrida.

• Obrisan korisnik08.04.2012. u 20:14
    što ga Leo izvrti kod prvog gola, kontam da se ovome još sad vrti u glavi...a akcija za gol Pedra je čista igra,jednostavno predobro....sad samo da Šišmiši uzmu bar bod danas....
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 10:34
    Sudac je bio OK. Možda onom momku nije trebao dati 1. žuti, makar mu nije bio prvi faul na utakmici, al dobro. Drago mi je da nije sudio penal za Keitino igranje rukom jer to zbilja nije bio penal. Barcelona nije uopće bila dobra, bravo za Zaragozu. Ali veliki prvaci pobjeđuju i kad ne igraju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 06:22
    Eto,sta reci vise ??? Nakon dosuđenog penala za Zaragozu i malog ofsajda iz kojeg je postignut vodeci gol sudac opet gura Barcu! Naravno kad ja napisem kako se stvorila atmosfera pritiska na suđenje Barceloni od nekih trenera koji su tim omogucili svojim ekipama da mogu igrati na kost igraca... [više na forumu]
  • Vugi708.04.2012. u 02:28
    Večeras svi zadovoljni suđenjem... Jedva čekam sutrašnju utakmicu pa da se 15 Beusana javi.
    Vugi7
  • xavice07.04.2012. u 22:55
    čudna neka tekma..zaragozza mogla itekako zagorčati život, ali srećom daju uskrsnice..prvo golman s golom onda onaj majstor s drugim žutim..mogao je(trebao) messi danas zabiti bar još jedan ali zbog onog poteza mu sve opraštam..ali ako danas nekog valja istaknuti posebno, bio je to alexis