Primera División, 32. kolo, 08.04.2012, 12:00 h
Levante
Levante 2:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Mišo Gulić • nedjelja, 08.04.2012.

Levante se pobjedom nad Atletico Madridom ponovno vratio u igru za četvrtu poziciju koja donosi kvalifikacije za Ligu prvaka, a utakmicu je presudilo odlično otvaranje domaćih te sjajni vratar Munua koji je doslovno zaključao svoju mrežu i tako "izludio" gostujuće napadače.

Levante - Atletico Madrid 2:0 (2:0)

Stadion: Ciudad de Valencia
Sudac: Ignacio Iglesias Villanueva

Strijelci: Valdo 2', Kone 10'

Levante: Munua, Lopez, Cabral, Ballesteros, Juanfran, Iborra (od 67. Farinos), Torres, Valdo (od 89. El Zhar), Ghezzal (Od 57. Botelho), Barkero, Kone.

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Filipe, Gabi, Suarez (od 69. Merida), Salvio (od 65. Falcao), Diego, Turan (od 79. Pizzi), Adrian.

Domaći su već nakon desetak minuta igre došli do velike prednosti koju su uspjeli, doduše uz dosta napora, sačuvati do samog kraja, čime su nakon dvije utakmice bez troboda ponovno došli na pobjedničke staze. Također, susret je obilježilo i čak 12 žutih kartona.

Dok se Madriđani nisu još ni snašli, domaći su već u drugoj minuti došli do vodstva, a na asistenciju Barkera zabio je Valdo. Nakon svega osam minuta semafor je pokazivao dva gola za Levante, dok je Atletico i dalje bio na nuli.

Naime, ponovno je asistent bio Barkero, a ovaj put glavom je precizan bio Kone za 2:0 i veliki kapital pred nastavak susreta. Drugi zgoditak u potpunosti je razbudio goste, nizale su se prilike pred vratima Munue, pokušavali su Diego, Gabi i Turan, sve to prije 20. minute susreta, međutim, bez uspjeha.

Domaći su do daha ponovno došli nakon pola sata igre, raspoloženi Barkero je bio u glavnoj ulozi, a lijep pokušaj je zabilježio i Iborra. Do odlaska na odmor Atletico je kreirao još dvije prilike; prvo je pokušao Gabi udarcem s desne strane nakon kornera, da bi u posljednjoj minuti i Miranda glavom priprijetio.

Na prva uzbuđenja u drugom dijelu trebalo je čekati tek šest minuta kada je krenula serija vrlo dobrih prilika za goste. U istoj minuti pucali su Salvio i Turan, a potonji se dvije minute nakon toga ponovno našao u odličnoj se prigodi, no kao pobjednik je ipak uzašao sjajni vratar Levantea. Tek nakon 20 minuta igre Levante je uspio složiti kakvu takvu priliku pred golom gostiju, a ponovno je prijetio Barkero.

Gostujući strateg je u 65. minuti u igru ubacio Falcaa te krenuo na sve ili ništa, ali ni njegovi udarci iz 75. i 77. minute nisu bili dovoljno dobri da svladaju domaćeg vratara. Crveni karton Mirande, sedam minuta prije kraja, značio je i kraj svih nadanja za madridsku momčad, a nova tri boda maleni Levante su i dalje ostavili u igri za Ligu prvaka.

• Obrisan korisnik08.04.2012. u 18:04
    meni se čini da se levante bori za treće a ne četvrto mjesto..bit će zanimljivo!
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 16:48
    usrali se atletičari. opet će uhvatiti samo europa ligu (možda). šteta, više bi volio gledati njih u lp nego malagu ili levante.
  • cameosis08.04.2012. u 15:47