Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 2:1 Marseille
Marseille

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 08.04.2012.

31. kolo Ligue zaključili su Paris Saint-Germain i Marseille ogledom na Parku prinčeva u kojem su domaćini odnijeli puni plijen. Ancelottijeva momčad trijumfom se bodovno izjednačila s vodećim Montpellierom, a Marseille je nastavio lošu seriju i nalazi se na devetom mjestu.

Krenulo je odlično za Parižane, u šestoj minuti Nene je ubacio loptu s lijeve strane, prvi pokušaj Jalleta završio je u gostujućem bloku, a onda je natrčao Menez i pogodio lijevi donji kut Mandandine mreže. Marseilleovi pokušaji izjednačenja u prvom dijelu uspješno su bili zaustavljeni od strane pariške obrane, a najbliži pogotku za goste bili su M'Bia i Valbuena nakon pola sata igre.

U drugom dijelu pritisak Deschampsove momčadi se isplatio. Nakon sat vremena igre, loptu je centrirao Loic Remy, a precizan glavom bio je Andre Ayew. Tek što se krenulo s centra, prepuni Park prinčeva ponovno je skočio na noge. Ponovno je Nene bio protagonist akcije u kojoj je poslao loptu točno na glavu Alexa, koji bez većih problema donosi vodstvo PSG-u od 2:1.

Didier Deschamps nakon primljenog pogotka napravio je nekoliko izmjena, uvevši Brandaa i Gignaca, ali napadači nisu uspjeli pronaći put do mreže Sirigua. Završilo je 2:1 za PSG, koji je utakmicu okončao s igračem manje, jer je drugi žuti karton u 86. minuti zaradio Mohamed Sissoko.

PSG nakon ove pobjede ima 63 boda, isto kao i vodeći Montpellier, ali momčad sa Mossona mora odigrati zaostalu utakmicu protiv Marseillea, koja je na rasporedu u srijedu, 11. travnja na Velodromeu.

• Obrisan korisnik09.04.2012. u 09:27
    volio bi da Montpellier bude ispred petrodolara na kraju prvenstva, zaslužili su!