Bundesliga, 29. kolo, 08.04.2012, 17:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 1:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Damir Žbulj • nedjelja, 08.04.2012.

Bundesligaši nemaju odmora niti na Uskrs. U nedjeljnom susretu 29. kola HSV je na domaćem terenu, uz pogodaka Mladena Petrića iz kaznenog udarca, stigao do boda protiv Bayera. Solidno su odigrala oba hrvatska reprezentativaca u hamburškim redovima, a goste je po prvi puta vodio legendarni Finac Sami Hyypiä.

Pogodak Mladena Petrića nije bio dovoljan za pobjedu HSV-a na domaćem terenu protiv Bayera. Gosti iz Leverkusena stigli su u Hamburg predvođeni novim trenerom. Sami Hyypiä, bivša igračka legenda, preuzeo je momčad od sada već bivšeg Robina Dutta, a prvi potez je bio povratak Ballacka u početni sastav Apotekara.

Domaći trener Fink zaigrao je i s Petrićem, ali i Iličevićem od prve minute, a obojica su se istaknuli aktivnom igrom u otvaranju dvoboja. Nakon ubacivanja Iličevića s desne strane i odlične akcije domaćih pucao je Jansen iz izgledne pozicije, ali otišlo je preko gola.

Uz malo konkretniju igru HSV je pred istek prvih 45 minuta stigao i do prednosti. Iako je odluka suca o kaznenom udarcu izazvala velike proteste u Bayerovu sastavu. Jednu napucanu loptu u ruku (u prirodnom položaju) Castra u 16-ercu Bayera, Wolfgang Stark nagradio je najstrožom kaznom za HSV, a siguran egzekutor bio je upravo hrvatski napadač Mladen Petrić, u 40. minuti utakmice.

Veliku priliku za poravnanje imali su gosti u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, ali Kadlecov, s desetak metara iskosa s lijeve strane, fantastično je obranio .

To je samo bio pokazatelj kako će se razvijati utakmica u nastavku.

Gotovo kad se krenulo s centra u drugom poluvremenu, Bayer je mogao poravnati rezultat na 1:1, Rolfes je tukao s nekih 13 metara, ali ravno u vratara domaćih.

Što nije Rolfes, napravio je Schürrle u 55. minuti dvoboja, i to na kakav način, uz malu dozu sreće. Nakon kornera i pokušaja Kiesslinga, s gol crte izbija Tesche. No, samo do suigrača, od čije glave lopta odsjeda na gredi, a na odbijanac natrčava Schürrle i glavom ga iz neposredne blizine zakucava u mrežu, za 1:1.

Ballack je nakon dugo vremena za Bayer odigrao do 65. minute dvoboja, kada ga je na terenu zamijenio Barnetta, dok je kod HSV-a Iličević u 71. minuti mjesto u sastavu prepustio Töreu. Petrić je bio jedan od najaktivnijih domaćih igrača, izašao je dvije minute prije kraja, ali što je najvažnije za oba sastava, rezultat je na kraju ostao onaj izjednačeni, iz 55. minute utakmice.

HSV je novim bodom samo dva udaljen od opasne zone, dok je Bayer i dalje u velikoj borbi za pozicije koje vode u europska natjecanja iduće sezone. U 30. kolu Bundeslige, koje se igra već 10. i 11. travnja, Petrić i Iličević gostuju u srijedu kod Lakićeva Hoffenheima, dok je Bayer u Leverkusenu domaćin Kaiserslauternu, bivšeg Hajdukova stratega Balakova.