Ante Zovko • ponedjeljak, 09.04.2012.

Tottenham je i u 33. kolu Premier lige produžio svoju rezultatsku krizu. Potpuno zasluženo tri boda s White Hart Lanea odnijeli su Kanarinci iz Norwicha kojima su mirne duše mogla biti dosuđena tri jedanaesterca. Everton je napravio golijadu u drugom poluvremenu protiv Sunderlanda, dok je Newcastle bodovno dostigao Tottenham.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu protiv Norwicha, no i on se uklopio u blijedo izdanje Spursa za koje je Niko Kranjčar odsjedio na klupi. Iako Norwichu bodovi nisu bili jako potrebni, postavio se vrlo hrabro i odnio jednu od većih pobjeda u svojoj povijesti.

Nakon Defoeove prilike na početku susreta, počela se otkrivati nepovezanost u Tottenhamovoj obrani. Friedel je morao panično ispucati loptu kad mu ju je poslao Walker, a Holt nadirao prema njoj.

Norwich je imao nešto više sreće u 13. minuti kad je i poveo. Opet je domaća obrana zakomplicirala. Kaboul prvo gubi loptu na vrhu šesnaesterca, a Walker i King nespretnim reakcijama guraju loptu Pilkingtonu kojem iz neposredne blizine nije bilo teško postići gol.

Kanarinci su lako mogli udvostručiti vodstvo jer su tražili, činilo se opravdano, jedanaesterac u 32. minuti. Holt je prevario Kinga, a stoper ga je srušio na tlo. Sreća se ukazala na drugoj strani samo minutu kasnije kad je Livermore sjajnom loptom izbacio Defoea. Napadač sjajno prebacuje istrčalog Ruddyja.

Norwich se ohrabrio u drugom dijelu i u 58. Johnson propušta veliku priliku opalivši preko gola na povratnu loptu. Tri minute kasnije Adebayor ruši Wilbrahama u kaznenom prostoru dok je lopta padala iz zraka, no sudac je opet bio neodlučan. Bale zatim pogađa prečku u 64.

Bennett vraća Norwich u vodstvo u 66. minuti fantastičnim udarcem s desne strane šesneasterca. Domaći igrači su mlako reagirali na njegov proboj po sredini terena, a Friedel nije imao šanse pored takvog udarca.

Norwich se, suprotno očekivanjima, nije povukao i čuvao rezultat. Dapače, gosti su nastavili u napadačkom stilu ne dopustivši Spursima da im prirede praktički nikakvu neugodnost do kraja susreta.

Nakon što se mučio s pronalaženjem pravih kombinacija, Everton je navijačima na Goodison Parku u drugom poluvremenu priredio mali spektakl i ispratio Sunderland s 4:0

David Moyes odlučio se rotacijama osvježiti momčad uoči završnice FA kupa, pa se među onima koji su dobili predah na tribinama našao i hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić. Pokazalo se to kao pun pogodak zbog kojeg će Everton bar još jedno kolo biti ispred Liverpoola.

Niti jedan udarac u okvir nije upućen gotovo pola sata. Sessegnon je bio odsječen u napadu Sunderlanda, a i Everton je teško pronalazio radnu temperaturu. Pienaar prvi prijeti s desetak metara preko gola u 27. minuti, a u 37. Sessegnon je umalo postigao jedan od najboljih golova sezone. Prohujao je udarac malo iznad gornjeg kuta.

U drugom dijelu nastupila je prava mala rapsodija Moyesove momčadi. Počelo je u 52. minuti kad je Mignolet uspio ukrotiti volej Osmana, ali ne i Gueyeov udarac nakon odbijene lopte. Everton je preuzeo sve konce igre u svoje ruke i u šest minuta postigao još tri gola.

Pienaar se počastio za sjajnu partiju fino zavrnutim udarcem u desni kut u 75., u sljedećem napadu Carbon postiže gotovo identičan pogodak, a u 81. Anichebe se kao zamjena upisuje u strijelce udarcem koji se odbio o Colbacka i završio pored Mignoleta.

Newcastle se zasluženom pobjedom 2:0 protiv Boltona bodovno poravnao s Tottenhamom, a samim time ravopravno se uključio u borbu za Ligu prvaka. Momčadi Ivana Klasnića, koji je igrao od 81. minute, do daljnjeg ostaje neizvjesnost.

Svrake su dominirale dobrim dijelom utakmice i to potvrdile u 72. minuti preko Ben Arfe. On se sjurio kroz Boltonovu obranu, nitko ga nije uspio zaustaviti, i pospremio loptu pored Bogdana. Nakon deset minuta Ameobi pronalazi Cissea, a ovaj postiže svoj deseti gol sezone.

• Obrisan korisnik10.04.2012. u 12:15
    Kranjčar jednostavno nije za englesku ligu,a pogotovo ne za mjesto lijevog krila gdje ga forsira 'Arry u to malo vremena što igra...tu se traži agilni brzi igrači s dobrim centaršutom i ulaskom u sredinu s krila s loptom,tipa Bale,Nani,Young,Lennon (kad je u formi)..Kranjčar jednostavno nema brzinu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.04.2012. u 11:24
    Pokušajte objektivno sagledat situaciju u Tottenhamu, tj. prestanite gledat naše igrače tamo ko da su svjetska klasa (ok osim Modrića). Ne kužim pljuvanje po Livermoreu, igrač je mlad, solidan, da ga se ranije forsiralo bio bi još i bolji, realno nije klasa za Tottenham nego za klub tipa Aston... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.04.2012. u 01:19
    Ponavlja se stara priča: od euforije do šikaniranja, uvreda itd. Do prije mjesec dana svi su hvalili Tottenham (potpuno opravdano) i govotrili da zaslužuju 3. mjesto, igraju lijep nogomet itd. Nakon par 4-5 slabih utakmica ih treba pokopat. Kakvih sve ljudi ima... Želite da Tottenham bude 5. a tamo... [više na forumu]
  • Zdren09.04.2012. u 22:42