Josip Tolić • srijeda, 11.04.2012.

33. kolo engleske Premier lige kompletirano je četirima uzbudljivim utakmicama. Manchester United propustio je napraviti veliki korak k osiguranju titule porazom kod Wigana, dok je gradski rival City na svom travnjaku visoko slavio protiv WBA-a. Arsenal i Queens Park Rangers trima su pogocima "počastili" Wolverhampton odnosno Swansea.

Iako se činilo kako će sastav Sira Alexa Fergusona bez većih poteškoća proći gostovanje na stadionu DW, Wigan je iznenađujuće ostavio sva tri boda na svom travnjaku odnijevši pobjedu 1:0. Promjene u sastavu Crvenih vragova, Hernández, Jones i Giggs umjesto Welbecka, Rafaela i Scholesa, nisu donijele željenu efikasnost u napadu, a dominirali su domaćini koji se bore za ostanak u Premiershipu.

Vratar David De Gea bio je na iskušenju u sedmoj minuti poslije McCarthyjeva udarca, no i tada, kada je briljantnom obranom sačuvao svoju mrežu, i na isteku pola sata igre poslije Mosesova nepriznatog pogotka zbog prekršaja Caldwella na španjolskom čuvaru mreže, gosti su sačuvali prazna vrata i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Međutim, nastavak je donio šok za Fergusonov sastav. Četiri minute u drugom dijelu bile su potrebne Athleticu da povede iz prekrasnog udarca Shauna Maloneyja s ruba kaznenog prostora. Vodstvo Martínezove momčadi moglo je biti i veće da De Gea nije bravurama na ulazu u posljednjih deset minuta spašavao svoju momčad novoga gola, a Welbeckov je pokušaj u 81. minuti zaustavio Al Habsi.

Borba za naslov prvaka ponovno je postala zanimljiva jer je prvi pratitelj Uniteda, Manchester City, na svom travnjaku četirima pogocima potopio West Bromwich Albion. Junak utakmice bio je Sergio Agüero koji se istaknuo zabivši dvaput.

Već u šestoj minuti Argentinac je potegao neobranjiv šut s više od 25 metara koji je odsjeo u donjem desnom kutu Fosterova gola, a minimalna se prednost za domaćine, unatoč još nekoliko dobrih šansi, održala do odlaska na odmor. U devetoj minuti drugog dijela Agüero se još jednom upisuje u strijelce poslije kombinacije Nasrija i Silve za 2:0, a između 61. i 64. minute nebeskoplavi postižu još dva pogotka te rješavaju pitanje pobjednika.

Prvo je Carlos Tévez zatresao mrežu nakon što ga je sunarodnjak Agüero poslužio povratnom loptom na desetak metara, a tri minute potom David Silva krade loptu Olssonu te lijepim lob-udarcem povisuje rezultat na konačnih 4:0 i smanjenje zaostatka za liderom na pet bodova.

U sjeni bitke za naslov, Arsenal je upisao novu pobjedu u Wolverhamptonu kojom je učvrstio treće mjesto na ljestvici. Sve je bilo praktički riješeno u prvih desetak minuta; u sedmoj minuti pocrvenio je domaći igrač Bassong zbog preoštrog starta na Theu Walcottu u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Robin van Persie.

Prednost je samo dvije minute poslije povećana u kombinaciji Engleza i Nizozemca. Van Persie je proigrao Walcotta koji smireno pogađa za 0:2, a sredinom drugog poluvremena priču je zaključio Yossi Benayoun udarcem s ruba šesnaesterca za uvjerljivo slavlje Topnika.

U utakmici koja je odlučivala o što boljim pozicijama u borbi za ostanak Queens Park Rangersi na Loftus Roadu bili su bolji od Swanseaja 3:0. Barton je pogodio za vodstvo domaćina u posljednjim trenucima prvog poluvremena, a pobjedu su zapečatili Mackie u 55. te Buzsáky u 67. minuti za bijeg iz zone ispadanje QPR-a i neugodnu seriju od četiri uzastopna poraza Labudova.

• Obrisan korisnik17.04.2012. u 00:19
    Da Liverpool ima ekipu i zna igrati, osvajao bi naslove, a ne brojao godine od posljednjeg naslova prvaka. A kad Liverpool dominira, to je svaka sedma utakmica, a kad United dominira to su svake 2 od 3. I ne kažem da je Manchester United dobro igrao protiv Wigana, naprotiv, samo me živcira kukanje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.04.2012. u 19:14
    velika krađa na štetu uniteda....korner nakon kojeg je pao gol nije vidilo kornera,a tek čista ruka Figueroe u 16-ercu...ne mogu vjerovat kako onaj linijski sudac ne može to vidit....sramota...i sad ce jos uvijek govorit da suci svjesno guraju united...sramite se!
  • Obrisan korisnik12.04.2012. u 20:53
    majorpain@ pameni covjece vidjeli smo ko je sinoc igrao manchester il wigan manchester je 2 puta nesto normalno napravio i onda ih je sudija pokro jer nije sviro penal iz 1 od 2 sanse u utakmici a kad liverpool citavu utakmicu dominira i raseta okvir gola i kad ih sudija sjebe za penal 2 onda taki... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.04.2012. u 14:12
    Tko o čemu, Liverpooleri o suđenju. Neka Liverpool nauči igrati nogomet, pa neka onda nešto raspravljaju.
  • Obrisan korisnik12.04.2012. u 12:17
    haha cuj regularno ponisten gol lik pa vidjo sam ja i ranije da neko smeta golmanu pa se ne bi ponistavo gol to bas ne patmim,al je penal takodjer cist za united bio mada ni ono nije neka sansa bila vec je onal lik smotano reagovo i sam se spetljo,al sta bi vi cim vama nema konkretne pomoci od... [više na forumu]