Borna Rupnik • srijeda, 11.04.2012.

Nakon pobjede Milana u utorak, Juventus nije imao izbora protiv Lazija. Željenu pobjedu Staroj dami osigurao je Del Piero desetak minuta prije kraja, a do kasnih su pobjeda stigli još Inter, Roma i Lecce...

Torinski je velikan u subotu smijenio Milan na vrhu poretka talijanskog prvenstva, a prvo je mjesto uspio sačuvati na domaćem terenu protiv Lazija.

Nakon pola sata igre radost Staroj dami osigurao je Pepe, koji je odlično snašao na asistenciju Pirla i preko glave pogodio za 1:0. Iako je Juventus u prvom dijelu mogao postići i nekoliko pogodaka, tik prije odlaska na odmor Mauri je glavom zabio za poravnanje.

Vezane vijesti

U potrazi za pobjedonosnim pogotkom Juventus je u 82. minuti izborio slobodan udarac, a dok je Pirlo pregovarao sa sucem o udaljenosti živog zida, stvar je u svoje ruke preuzeo Del Piero - koji je ušao kao zamjena za Vučinića deset minuta ranije - i prevario Marchettija za konačnih 2:1. Time je na najbolji mogući način proslavio svoj 700. nastup za klub. U samoj završnici na tribine je morao trener gostiju Reja, a zbog drugog žutog kartona isključen je Kozak.

Junak Intera još je jednom postao Diego Milito, koji je s dva pogotka preokrenuo rano vodstvo Siene na San Siru. Domaćina je šokirao D'Agostino već u šestoj minuti, poentiravši nakon dvije uzastopne obrane Cesara.

Milito je za 1:1 pogodio glavom u vrlo važnom trenutku, u 42. minuti, a tri je boda sastavu novog trenera Stramaccionija, nakon nekoliko Interovih promašaja, donio realiziravši kazneni udarac u 81. minuti, nakon starta Manninija na Nagatomu. Marko Livaja ni ovoga puta nije kandidirao za sastav Intera, koji se uključio u ravnopravnu bitku za europske pozicije.

I Roma je protiv Udinesea morala čekati zaključne minute susreta za pobjedu. Osvaldo je obradovao Vučicu već u petoj minuti, ali je krajem prvog dijela stvari na početak vratio Gelson Fernandes. Osvaldo se, međutim, u 86. minuti prometnuo u asistenta, a kapetan Totti u strijelca, da bi slavlje Rome zapečatio Marquinho u sudačkoj nadoknadi.

Roma se tom pobjedom primaknula večerašnjem suparniku na samo bod zaostatka, a uz poraz Lazija potpuno je otvorena borba i za treće mjesto, koje vodi prema Ligi prvaka.

Hrvatski napadač Igor Budan dobio je posljednjih 15 minuta u remiju bez pogodaka Fiorentine i Palerma, a zlata vrijedne bodove i nadu u spas Lecce je uzeo na gostovanju kod Catanije. Bergessio je pogodio glavom za vodstvo domaćina početkom drugog poluvremena, a potom je Lecceov Di Michele promašio s bijele točke. No, Corvia je u 88. minuti napokon izjednačio, Catania je uz dva uzastopna žuta kartona ostala bez Carriza, a Di Michele se iskupio u 90. minuti upotpunivši brzopotezni preokret.

Parma je golovima Giovinca i Jonathana nadjačala Novaru, a Mutu je spasio fenjeraša Cesenu poraza od Genoe, kojoj je prednost bio donio Rossi. Atalantini Bonaventura, Bellini i Carmona pobrinuli su se za domaći poraz Napolija, za koji je jedini strijelac bio Lavezzi, a Mazzarrijeva je momčad ostala i bez isključenog Pandeva u 70. minuti, kada je na semaforu već stajao konačni ishod, 3:1.

• KORISNIK 00712.04.2012. u 19:05
    Milan i Inter se svaki tjedan takmice ko ce dobit smijesniji penal?trebalo bi i tu neki mali peharcic na kraju sezone podijelit
    KORISNIK 007
  • Obrisan korisnik12.04.2012. u 14:08
    svaka cast juveu i del pieru ali ovi u laziu bi tribali dat bianco ugovor marchettiu i rec mu "decko evo ti pa ga ispisi kako god hoces i nemoj ga zaboravit potpisat!"
  • Obrisan korisnik12.04.2012. u 13:44
    Pirlo i Del Piero, dva stara majstora ne posustaju... Kakav asist Pirla, kakva golčina Del Piera. Inače ne navijam za Juve, al sam sinoć skaka po sobi kad je Alex da gol kao lud... Ako mu ne produže ugovor nek im se sruši stadion :D
  • Obrisan korisnik12.04.2012. u 12:13
    majstorski del piero,kad sam vidio da je on dao gol moro sam pogledat,ne pratim bas talijane cesto al bi volio da juve i del piero osvoje
  • Gale12.04.2012. u 11:17