Chievo 0:1 Milan
Milan

Milan "prebrodio" Chievo

Mišo Gulić • utorak, 10.04.2012.

Chievo i Milan su prvi otvorili 32. kolo talijanskog prvenstva, a unatoč boljoj igri, prvenstveno u prvom dijelu, domaći su na kraju morali ruku stisnuti Rossonerima koji su tako ponovno došli na čelo Serie A.

Chievo - Milan 0:1 (0:1)

Verona, stadion: Marc Antonio Bentegodi

Sudac: Paolo Valeri

Strijelac: Muntari 8'

Chievo: Sorrentino, Sardo (od 74. Cesar), Acerbi, Dainelli, Frey, Sammarco (od 65. Luciano), Rigoni, Bradley, Thereau, Paloschi (od 70. Cruzado), Pellissier.

Milan: Abbiati, De Sciglio, Nesta, Yepes, Zambrotta, Gattuso (od 62. El Shaarawy), Muntari, Nocerino, Seedorf (od 87. Strasser ), Robinho (od 68. Emanuelson), Ibrahimović.

Iako su praktički igrali podređenu ulogu svih 90 minuta te ukupno na gol Chieva uputili tek tri udarca, od čega jedan u okvir, za razliku od domaćih koji su imali deset pokušaja (tri u okvir), aktualni prvaci uspjeli su doći do punog plijena i tako pritisak prebaciti na leđa Juventusa.

Prvo uzbuđenje gledatelji su vidjeli pred golom Milana u šestoj minuti, ali vrlo dobar pokušaj Freyja završio je tik pored vratnice. Dvije minute potom zatresla se i mreža, ali ona domaće momčadi.

Naime, Muntari se izborio za jednu loptu i spretno je plasirao u mrežu domaćih za vodstvo od 0:1. Primljeni zgoditak u potpunosti je mobilizirao momčad Chieva, redali su se udarci Bradleyja i Pellissiera, a jdini koji je uspio pogoditi okvir gola bio je Thereau u 26. minuti.

Domaći su u tim trenutcima bili dominantnija momčad, imali veći posjed lopte, dok su Rossoneri i nakon 25 minuta igre i dalje bili na jednom jedinom udarcu koji ih je i doveo u vodstvo.

Milan je i do kraja poluvremena ostao na istom učinku, dok su domaći pred sam kraj opasno priprijetili preko najraspoloženijeg igrača u prvom dijelu, Pellissiera, no na mjestu je bio vratar Milana.

Chievo je i u nastavku bio bolja momčad, vrlo su visoko napadali obranu Milana, međutim, bez izrazitijih prilika, dok su se gosti orijentirali na kontre i polukontre. Milan je do svog drugog pokušaja i došao upravo nakon polukontre koju je završio Ibrahimović udarcem s 18 metara, međutim, tik pored gola.

Kako se bližio kraj susreta tako je i Chievo je pojačavao pritisak, no ponovno je izostao konkretniji pas koji bi ih izbacio u neku konkretniju situaciju, stoga je susret i zaključen rezultatom postavljenim u ranoj fazi utakmice.

• Obrisan korisnik11.04.2012. u 04:06
    Meni najviše smeta kad se priča kako je Milan u krizi, kako veze nemaju dok ljudi zaboravljaju koliko im trenutno igrača fale. Milanovih prvih 11 bi po kvaliteti trebalo biti: Abbiati Abate Mexes T.Silva Antonini Nocerino Aquilani Muntari Boateng Ibrahimović Pato. Pa sad vidite koliko igrača iz... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 02:01
    Ne razumijem cemu toliko minusa "Zvoni 1899", covjek je najobjektivnije komentirao utakmicu i trenutnu situaciju u Milanu.
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 00:44
    Jad od igre...Hvala bogu pa me nisu skinuli na tiketu ali bilo je pred infarktno stanje.Nikad vise Milan na moj tiket.Pozzz...
  • Obrisan korisnik10.04.2012. u 23:19
    Nimalo lijepa igra, bez puno prilika, al iskreno nije se ni moglo puno bolje, bez 13 igrača. Bitna su samo 3 osvojena boda. Nadam se samo da će mali De Sciglio dobivati više prilika za igru. Može biti dobra zamjena za Abatea