Bologna 1:0 Cagliari
Cagliari

Sjajan gol Diamantija dovoljan Bologni

Josip Piršljin • četvrtak, 12.04.2012.

U posljednjoj utakmici 32. kola talijanskog prvenstva Bologna je pred svojim navijačima izvojevala vrijednu pobjedu protiv Cagliarija čime se udaljila od zone ispadanja i skočila na 12. mjesto.

Sastav Stefana Piolija nije pobijedio u posljednja četiri susreta u prvenstvu, no protiv Cagliarija je taj niz prekinut. Bologna je slavila prekrasnim pogotkom Alessandra Diamantija iz slobodnog udarca, a gostujuća ekipa može žaliti za propuštenim prilikama.

Bologna i Cagliari su u međusobni susret ušli oslabljeni za svoja prva napadačka rješenja. Domaći sastav je bio bez suspendiranog Marca Di Vaija koji je ove sezone postigao deset pogodaka u Serie A, dok je momčad sa Sardinije zbog istog razloga bila primorana igrati bez Mauricija Pinille, Čileanca koji je sa sedam golova najbolji strijelac kluba.

U prvom poluvremenu nije bilo pregršt zanimljivosti. Nešto je konkretniji bio domaći sastav, no osim nekoliko udaraca Roberta Acquafresce nije bilo većih prilika. Cagliari se koncentrirao na obranu i pokušavao brzim kontrama ugroziti Jeana Gilleta.

Ipak, u drugom dijelu igralo se puno otvorenije i ofenzivnije s obje strane. Dobre su prilike propustili realizirati Archimede Morleo za Bolognu i Daniele Conti prije vodećeg pogotka domaćih.

U 54. minuti slobodni udarac s više od 20 metara odlučuje izvesti Diamanti koji vrlo lijepo pogađa gornji lijevi kut vratara Michaela Agazzija za 1:0. Nakon toga Cagliari se još više otvorio, a ubrzo je mogao izjednačiti Andrea Cossu kada je izašao sam na Gilleta, ali bio je bezuspješan.

Sredinom nastavka bilo je još dobrih šansi za obje momčadi. Acquafresca je pokušao ponoviti slobodnjak Diamantija, no ovog je puta lopta završila u vanjskom dijelu mreže. Sastav Massima Ficcadentija mogao je izjednačiti preko Joaquina Larriveya, ali Argentinac je pogodio vratnicu i susret je završio minimalnom pobjedom Bologne.