Premiership, 33. kolo, 10.04.2012, 21:00 h
Blackburn 2:3 Liverpool
Liverpool

Liverpool iščupao pobjedu s desetoricom

Ante Zovko • utorak, 10.04.2012.

Nakon što je drugi put zaredom usred utakmice zbog isključenja ostao bez vratara i nakon što je ispustio vodstvo 2:0, Liverpool je pobijedio u Blackburnu 3:2 u 33. kolu Premier lige.

Bez Pepea Reine i Luisa Suareza Liverpool je u sudačkoj nadoknadi, golom Andyja Carrolla, uspio iščupati pobjedu Roversima koji su se vratili s 0:2 i u tim trenucima stisnuli goste na njihovu polovicu. Bila je ovo prva Liverpoolova pobjeda u Premiershipu od 18. ožujka kojom je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede.

Blackburn ostaje 18. s istim brojem bodova kao i 17. QPR te 19. Wigan. Na Ewood Parku još će se vjerojatno neko vrijeme prepričavati nonšalancija Yakubua koji je upropastio jedan jedanesterac, a umalo i drugi koji je dosuđen večeras Blackburnu.

Iako se u početku mučio s nametanjem igre, Liverpool je prvi stigao do vodstva. Većinu posla obavili su Škrtel, koji je poslao dugu loptu prema Bellamyju, koji se sjurio po desnoj strani i povratnom loptom u peterac uposlio Rodrigueza koji je i teško mogao pogriješiti iz takve situacije.

Samo tri minute kasnije Liverpool dobiva priliku za kontru na svojoj polovici kad je Dunn izgubio loptu. Robinson brani Shelveyju, a Rodriguez je opet na pravom mjestu i smješta loptu u gornji kut.

Roversi su se mogli i ranije vratiti u igru nego što jesu. Za to se pobrinuo vratar Doni koji je mijenjao suspendiranog Reinu. Brazilac ruši Hoiletta kojem je ostalo svladati jedino vratara, sudac vadi crveni karton za Donija, a Blackburnu dodjeljuje najstrožu kaznu. No, Yakubu je izvodi katastrofalno - samo je zakotrljao loptu prema Jonesu. Yakubu se iskupio u 36. minuti pogodivši za 2:1 glavom kad se našao nečuvan iza Jonesa nakon slobodnog udarca.

Carroll u 48. upisuje novi promašaj stopostotne prilike ove sezone. Fini nabačaj Johnsona iz kornera stasiti napadač glavom iz blizine šalje pored gola.

Liverpool je umalo ostao i bez drugog vratara na utakmici kad je Jones u 60. minuti zaradio žuti karton skrivivši novi jedanaesterac. Napadač je jurio s loptom, a Jones ga je odgurnuo u kaznenom prostoru. Yakubu se opet kockao s bijele točke, ni ovaj put njegov udarac nije bio uvjerljiv, ali je pronašao mrežu kroz sredinu gola.

Atmosfera je proključala je na Ewood Parku kad su navijači osjetili da bi moglo doći do velikog preokreta. Blackburn je počeo stezati obruč oko Redsa i usred svega toga Carroll je umalo zabio gol vlastitom vrataru. Jednu njegovu povratnu loptu glavom Jones je jedva prebacio preko prečke.

Usred velike ofenzive domaćih Liverpool se vraća u vodstvo. Agger ubacuje dugu loptu u šesnaesterac, a Carroll snažno glavom svladava Robinsona.

• Obrisan korisnik11.04.2012. u 14:01
    Reina nema problem sa formom. Reina je solidan golman ali užasno precjenjen. Ne radi on kikseve ovu sezonu nego ih svaku sezonu radi tradicionalno. Nije on niš bolji golman od Donija. Da ne govorim o penalima. Skinuo ih je u karijeri valjda manje od Pletikose, a to ipak treba znat.
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 12:08
    haha da mi je neko reko da ce mi CARROLL donti pare na kladionici svojim golom i to u 90+ minuti rekao bih mu koji ti nogomet pratis? ne pamtim kad je liverpool zadnji put dao gol u 90+ minuti za pobjedu al svejedno nekako sam sinoc ocekivao taj 3 gold mada ne bas od carrolla al aj mora i on nekad... [više na forumu]
  • Mihalj11.04.2012. u 11:02
     to je istina. inače jako dobar vratar, al ove godine nula bodova. al što je bilo liverpoolu da su kao zamjenu kupili donija, taj je tek loš, u Romi su se jedva čekali riješiti ga se