Barcelona stavila veliki pritisak na Real

Ante Dubravac • utorak, 10.04.2012.

Nogometaši Barcelone nastavili su svoj pobjednički niz i u 33. kolu španjolskog nogometnog prvenstva u kojem su na svom stadionu dočekali Getafe i slavili sa sigurnih 4:0. Osasuna je iskoristila prednost domaćeg terena i savladala Espanyol dok u susretu između Real Sociedada i Betisa nije bilo pobjednika.

Nakon što je Real Madrid u prošlom kolu na Santiago Bernabeu odigrao samo 0:0 protiv Valencije snovi o naslovu prvaka u Barceloni su ponovo postali stvarnost. Gostovanje Getafea na Camp Nou bila je idealna prilika za igrače trenera Pepa Guardiole da s novom pobjedom dođu na samo jedan bod zaostatka za Kraljevskim klubom.

Od samoga početka susreta Barcelona je krenula odlučno da što prije riješi pitanje pobjednika te da stavi novi teret na leđa nogometašima Josea Mourinha uoči gostovanja kod gradskog rivala Atletica.

Već u 13. minuti Lionel Messi je proigrao Alexisa Sancheza koji s ruba šesnaesterca zabija za vodstvo domaćina. Pritisak Barcelone se nastavio i kako se poluvrijeme bližilo kraju gosti su se sve teže branili. Kada su svi očekivali posljednji sudački zvižduk u prvih 45 minuta, Andres Iniesta je petom asistirao Messiju koji postiže svoj 39. pogodak u prvenstvu i osigurava svojoj ekipi miran odlazak na odmor.

O dominaciji domaćina najbolje govori podatak da igrači Getafea u prvome dijelu nisu uputili niti jedan udarac prema vrataru Valdesu. U 67. minuti iz teške situacije je pokušao Cuenca, ali je njegov udarac u korner odbio vratar Moya. Pet minuta kasnije još jednom je po desnoj strani prošao Cuenca, a na njegov centaršut najbolje reagira Sanchez te zabija za 3:0.

Tek što je lopta krenula s centra gledatelji su mogli vidjeti novi pogodak u mreži gostiju koji su se potpuno raspali. Ovoga puta asistencija je pripala Messiju dok je strijelac bio Pedro. Do kraja susreta domaćini su bez problema kontrolirali susret, a publika je mogla uživati u novim čarolijama koje im je priuštio Messi kojeg gosti nisu mogli zaustaviti niti rukama.

U idućem kolu Barcelona gostuje kod Levantea dok će Getafe na svom stadionu dočekati Sevillu.

U ostalim susretima nogometaši Real Sociedada su na svom terenu dočekali Betis i odigrali bez pobjednika 1:1. Bolju igru i terensku inicijativu domaćini nisu kapitalizirali u 40. minuti kada je najstrožu kaznu promašio Agirretxe. Ipak u 56. minuti povratnu loptu u srce gostujućeg šesnaesterca u vodstvo 1:0 pretvara Carlos Vela koji se u Sociedadu nalazi na posudbi iz Arsenala do kraja sezone. Bod gostima osigurao je Castro u 70. minuti.

Poslije teškog poraza na gostovanju kod Rayo Vallecana nogometaši Osasune su došli do iskupljenja pred svojim navijačima savladavši Espanyol s 2:0. Svi najvažniji događaji viđeni su u drugih 45 minuta kada prvo u 53. minuti Garcia dovodi domaćina u vodstvo. Stvari za goste su krenule potpuno u krivom smjeru dvije minute kasnije kada drugi žuti, isključujući crveni karton zarađuje Coutinho. Brojčanu prednost Osasuna koristi dvadesetak minuta prije kraja susreta kada Raul Garcija lijepim lobom osigurava svojoj momčadi vrijedna tri boda. do kraja susreta gosti su ostali bez još jednog igrača jer je drugi žuti karton zaradio Forlin.

• soecc12.04.2012. u 12:40
    Ovako barcelonista. Samo polako, duboko udahni i malo razmisli. Ako ti i dalje ne bude jasno, odustajem. Kao prvo nisam rekao da će Barcelona izgubiti protiv Reala, nego da mislim da će Real na Nou Campu potvrditi naslov, što će se desiti i ako odigra neriješeno. Za sada sam u pravu, prednost je i... [više na forumu]
    soecc
  • Obrisan korisnik12.04.2012. u 00:21
    Jaooo, svi neki pametnjakovici odvje. -.- Ja, sam bar gledo Barcu i Real uživo :D Hajduk se iskazao s tim svemircima :D Dinamo isto pružio solidan otpor i strijepio do samog kraja al Di Maria spasio stvari. Neki ljudi sve svacaju doslovno: znam da je tih 11-1 nije na cast al jbg, kad se svi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 19:55
    + samo za realovce, hahahaha, pogledajte ronalda kako protiv valencije pada preko lopte, pa s poda gleda suca nevjernim oćim da kako nije svirao prekršaj, hahahahahahahahahahahahahahaha, kakav jery seinfeld ronaldo je najjakiji
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 19:40
    btw. ti koi se hvališ pobjedom 11-1, aj se usput raspitaj na koji je način di stefano došao u real........
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 19:38