Ivan Dominik • petak, 13.04.2012.

Posljednje tri utakmice 33. kola španjolskog prvenstva donijele su tri važna susreta za momčadi koje su u njima sudjelovale. Raspoloženi Marcos Senna odveo je svoju Žutu podmornicu do vrijednog trijumfa nad bogatom Malagom nakon preokreta, kojom je Villarreal barem nakratko pobjegao iz opasne zone. Mallorca se u gostima kod Racinga poigrala s domaćinom, dok je istu stvar napravila Sevilla na Sanchez Pizjuanu...

Malaga je u gostima kod Villarreala propustila priliku probiti se na treće mjesto Primere ispred Valencije. Na El Madrigalu su gosti iz Malage igrali vrlo dobro, iako su već prve minute sugerirale bolju predstavu Žutih, kada je Marcos Senna zatresao prečku gostujućih vrata.

Iako je Villarreal bio bolja momčad u prvom dijelu, koji je završio bez golova, a Senna najkonkretniji i najprisutniji igrač istog, do vodstva je došla Malaga nakon 20 minuta igre u drugom poluvremenu. Strijelac je bio ponajbolji veznjak gostiju, a bivši igrač Villarreala Santi Cazorla, koji se fino oslobodio čuvara te između trojice braniča domaćih lijepo prizemno pogodio suprotni kut vratara Lopeza. Vodstvo svoje ekipe i pogodak nije proslavljao čime je pokazao poštovanje prema bivšem klubu i suigračima.

Nakon tog pogotka je splasnula igra obje ekipe to je utakmica protjecala bez velikih uzbuđenja sve do 81. minute kada je crveni karton zaradio Carlos Idriss Kameni, vratar gostiju skrivivši penal. Budući da je samo minutu ranije trener Malage, Manuel Pellegrini izvršio i posljednju treću izmjenu, na vrata je morao stati igrač,a ne rezervni vratar. Stoga Marcosu Senni nije bilo teško izjednačiti na 1:1 iz najstrože kazne.

Utakmica je nastavljena inicijativom Villarreala koji je jurnuo po pobjedu. Obrana gostiju je sve teže odolijevala napadima domaćina, a kapitulirala je u četvrtoj minuti sučeve nadoknade, kada je Hernan Perez postavio konačnih 2:1 lijepim lobom s distance nakon raščišćenog kornera. Sve u svemu, Žuta je podmornica dospjela do mirnijih voda u ligi jer sada ima sedam bodova više od zone ispadanja, dok je Malaga propustila veliku šansu za pomak prema vrhu.

Mallorca je u gostima lakše od očekivanog svladala Racing, a od samog početka si je trasirala put do pobjede. Već u jednom od prvih napada gostiju lopta je pronašla put do mreže Racinga nakon udarca Emilija Nsuea. Iako je nepisano pravilo da utakmice u kojima Mallorca povede s 1:0 u gostima završavaju remijem od 1:1, u ovom slučaju tako nije bilo.

Nakon što je prvih 45 minuta završilo minimalnom prednošću gostiju, odmah poslije 120 sekundi nastavka Gonzalo Castro povisuje na 2:0 svoje ekipe. Najbolja prilika domaćina dogodila se nedugo zatim, kada je Edu Bedia uzdrmao prečku, međutim to je bilo sve od igrača kluba iz Santandera. Alejandro Alfaro je postavio konačnih 3:0 u ranoj fazi drugog dijela, a do kraja susreta se rezultat nije mijenjao.

Navijači andaluzijske Seville vidjeli su još jednu laku pobjedu svojih miljenika nakon što je Sevilla slavila s 3:0 protiv Zaragoze. Sevilla je sve dileme o pobjedniku riješila u prvom dijelu, a prvi je gol zabio Talijan Federico Fazio na samom početku dvoboja. Do kraja prvog dijela se dvaput u strijelce upisao i Alvaro Negredo na dodavanja Manua i Jesusa Navasa.

Zaragoza je bila potpuno podređena momčad tokom cijelog ogleda, a Sanchez Pizjuan mogao je početi slaviti nakon nove pobjede svojih igrača. Tomislav Dujmović presjedio je cijelu utakmicu na klupi za pričuve kod kluba iz Zaragoze, koji je i dalje na sigurnom putu u niži rang natjecanja u Španjolskoj.

• Obrisan korisnik13.04.2012. u 14:18
    Šteta za Malagu koja je igrala dosta bolje al isto će u LP.
  • Showballs13.04.2012. u 11:42
    "Budući da je samo minutu ranije trener Malage, Manuel Pellegrini izvršio i posljednju treću izmjenu, na vrata je morao stati igrač,a ne rezervni vratar."WTF? Na priloženom videu se jasno vidi kako na gol dolazi rezervni golman... [više na forumu]