Maj Gašparac • srijeda, 11.04.2012.

U prve tri utakmice španjolskog prvenstva u srijedu nogometaši Valencije uvjerljivo su svladali Rayo Vallecano, a pobjedu je izborio i Sporting iz Gijóna koji je na svojem terenu bio uspješniji od Levantea. Nogometaši Athletic Bilbaa odigrali su neodlučeno s Granadom.

Valencia je na svojoj Mestalli uvjerljivo svladala momčad Rayo Vallecana i osvojila tri bitna boda u borbi za treću poziciju. Nogometaši Valencije dugo su lomili otpor vrlo dobro postavljene obrane gostiju, a unatoč nekim vrlo dobrim prilikama, u vodstvo su došli pri kraju prvog poluvremena, za 1:0 pogodio je Jonas. Nastavak utakmice nije donio previše zanimljivosti do 70. minute kada je domaća ekipa udvostručila svoje vodstvo. Strijelac je bio Jordi Alba, a asistirao mu je Sofiane Feghouli.

No, 2:0 je stajalo na semaforu tek dvije minute, dok nogometaši Rayo Vallecana nisu smanjili svoj zaostatak preko Diega Coste. Sve nedoumice oko pobjednika utakmice nogometaši Valencije riješili su 13 minuta prije kraja susreta, kada je prednost domaćina povećao Jonas svojim drugim pogotkom. Do kraja susreta Valencija je postigla još jedan zgoditak, strijelac za konačnih 4:1 bio je Pablo Hernández dvije minute prije kraja.

Nogometaši Athletic Bilbaa nastavili su sa slabijim izdanjima u domaćem prvenstvu. U 33. kolu odigrali su neodlučeno na gostovanju kod Granade. Domaćini su došli u vodstvo već u drugoj minuti utakmice kada je pogodio Jaime Romero, a nogometaši Athletica su u 37. minuti imali jedanaesterac, no najstrožu kaznu nije uspio realizirati Llorente. Rezultat se nije mijenjao sve do 70. minute kada je Granada svoje vodstvo udvostručila zahvaljujući zgoditku Carlosa Martinsa.

No, domaći nogometaši nisu uspjeli sačuvati svoju veliku prednost do kraja utakmice. Prvo je 81. minuti Llorente smanjio zaostatak gostiju, a Susaeta je u samoj završnici izborio bod za Athletic.

Nogometaši Sportinga iz Gijóna na domaćem terenu svladali su Levante 3:2 i osvojili tri vrijedna boda u borbi za ostanak u ligi. Utakmica je vrlo dobro počela za gostujuće nogometaše koji su poveli nakon 16 minuta igre. U vodstvo ih je doveo Valdo koji je pogodio udarcem glavom. No, prednost gostujuće ekipe nije dugo potrajala. Šest minuta kasnije za izjednačenje pogodio je veznjak Sportinga Trejo.

Rezultat se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena, a nogometaši Levantea bolju igru u drugom poluvremenu okrunili su pogotkom nakon 15 minuta igre. Tada je siguran pred vratarom Sportinga bio napadač Levantea Koné. No, nogometaši domaće momčadi nisu se predali i deset minuta kasnije rezultat je lijepim udarcem poravnao Lora. Motivirani nogometaši Sportinga nastavili su s dobrom igrom i šest minuta prije kraja došli do pobjedonosnog zgoditka, a strijelac je bio Sangoy.

• Obrisan korisnik11.04.2012. u 22:27
    Real vodi 1:0 gol Ronaldo....šteta...... A prije toga je glumio penal i plakao .....opet....glumac Atletico Madrid malo bolji ali Falcao fulao već 2 zicera..