Primera División, 33. kolo, 11.04.2012, 22:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:4 Real Madrid
Real Madrid

Maj Gašparac • srijeda, 11.04.2012.

Nogometaši Real Madrida vrlo uvjerljivo su slavili u gradskom derbiju i tako zadržali prednost na vrhu ljestvice od četiri boda nad drugoplasiranom Barcelonom. Posebno se istaknuo Cristiano Ronaldo koji je bio strijelac tri pogotka za Kraljevski klub.

Atletico Madrid - Real Madrid 1:4 (0:1)

Madrid, stadion Vicente Calderón
Strijelci: Ronaldo 25', 68', 82', Callejón 88'; Falcao 55'

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Perea, Godin, Luis Filipe, Gabi, Tiago, Diego, Turan (od 78' Koke), Adrian, Falcao

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao, Khedira, Xabi Alonso, Ronaldo, Kaka (od 46' Özil), Di Maria (od 84' Callejón), Benzema (od 71' Higuain)

Nogometaši Real Madrida pod velikim pritiskom su ušli u utakmicu protiv gradskog rivala. Prednost Kraljevskog kluba u posljednje vrijeme jako se smanjila, a drugoplasirana Barcelona se pobjedom nad Getafeom Realu približila na samo bod.

Utakmica je ponudila brzu igru s obje strane, a nogometaši Real Madrida osvojili su vrijedna tri boda zahvaljujući raspoloženom Cristianu Ronaldu koji je s tri pogotka donio pobjedu svojoj ekipi, a još je jedan zgoditak za goste postigao Jose Callejón. Motivirani domaćini nastojali su pružiti veliki otpor, ali nisu mogli izbjeći uvjerljivi poraz.

Nogometaši Atletica vrlo su motivirano ušli u utakmicu, ali je obrana Kraljevskog kluba sigurno zaustavljala njihove pokušaje. Najbolju priliku u početnim minutama utakmice za domaću ekipu imao je Falcao, ali je njegov pokušaj blokirao Iker Casillas.

Motivirani domaćini nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Kraljevskom klubu, a Vicente Calderón utihnuo je u 25. minuti kada je Cristiano Ronaldo svladao vratara Atletica Thibauta Courtoisa iz slobodnog udarca s 25 metara.

Nogometaši Atletica nastavili su s pritiskom, ali najbolju priliku do kraja prvog poluvremena imali su gosti. U 33. minuti Angel di Maria preciznim centaršutom pronašao je Karima Benzemu, no Francuz promašuje s pet metara.

Domaći nogometaši i u drugom poluvremenu nastavili su s jakim pritiskom na gostujuću momčad, a do izjednačujućeg pogotka stigli su nakon deset minuta igre. Adrian je uputio centaršut s lijevog boka, a udarcem glavom pogađa Falcao.

Nastavak utakmice ponudio je otvorenu igru s obje strane, no mreže su mirovale sve do 68. minute, a tada je Kraljevski klub još jednim vrlo lijepim pogotkom iz daljine u vodstvo vratio Ronaldo.

Domaćini su u narednim minutama nastojali ponovno doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli probiti čvrstu obranu Reala, a utakmica je definitivno riješena u 82. minuti. Branič domaće ekipe Diego Godin srušio je u kaznenom prostoru Gonzala Higuaina, a sudac pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac sigurno je izveo Ronaldo i precizno smjestio treću loptu iza leđa Courtoisa.

Do kraja utakmice odlične prilike za Kraljevski klub imali su Ronaldo i Pepe, a pogodak za konačnih 4:1 postigao je Callejón u samoj završnici.

• Obrisan korisnik14.04.2012. u 00:47
    haha Vugi ima argumente bar, ka i ja svaka čast. https://www.facebook.com/groups/376401239037321/ Moja fb grupa, samo za realovce ako ko želi ućć slobodno.
  • soecc13.04.2012. u 09:41
    E kecko i tonny55. Ovo šta vam je Vugi napravio sa svoja dva komentara, ne da se riječima opisat. Možda nešto kao "brutalno verbalno silovanje". Najbolje bi vam bilo da poslije ovog okačite tastature o klin ili da idete "diskutirati" na manje zahtjevne forume, recimo Index...
    soecc
  • Obrisan korisnik13.04.2012. u 01:58
    gle mi smo budale katalonci sve znaju jbt i kompexnih budala sta sve majak rodi... ako se kome da napisat kolko je ronaldo- messi dao u portugalu-argentini golova... reda radi... daje ruku u vatru da ej cr7 više
  • The_Killer_000712.04.2012. u 20:11