Ciboninih sedam od sedam

Ivor Krapac • utorak, 10.04.2012.

Cibona je prošla prvim dijelom Lige za prvaka bez pogrešnog koraka, sa sedam pobjeda u isto toliko utakmica. U sedmom kolu Vukovi su bili na bliskom gostovanju u Trnskom, kod Zagreba CO, protiv kojega su najvažniji dio posla napravili već u ranoj fazi utakmice...

Poslije dva poraza od gradskih rivala u ABA ligi, oba u Domu Dražena Petrovića, Cibona je dočekala priliku za uzvrat Zagrebu CO u drugoj, Mravima "domaćijoj" dvorani. U sedmom kolu Lige za prvaka, na kraju prve polovice ovog dijela natjecanja, momčad Jasmina Repeše je u Trnskom slavila s 85:71, nastavivši svoj ovosezonski stopostotni niz u domaćem prvenstvu.

Dok su Cibosi slavili i osigurali samostalni ostanak na vrhu ljestvice i nakon ovog kola, Zagreb je doživio treći poraz zaredom, nakon što su ih Cedevita i Zadar nadjačali u prethodna dva kola. Poslije ovog rezultata, pali su na negativni omjer pobjeda i poraza (3-4) nakon sedam kola.

S obzirom na dosad prikazano u Ligi za prvaka, Cibona je u ovaj ogled ušla kao favorit, a Vukovi su tu svoju ulogu potvrdili u nepunih pet minuta. S dvije trice Tomislava Zubčića i pet poena Andrije Žižića, do sredine prve četvrtine otišli su do 13:0. Poslije još dvije trice raspucanog Zubčića, prednost gostiju je u završnici prve dionice narasla i do +17 (23:6), što su, uz devet poena Krune Simona u kratkom razdoblju, Mravi do kraja četvrtine uspjeli gotovo prepoloviti (25:15).

U drugoj četvrtini Cibose je predvodio Antwain Barbour, dok su Mravi najviše dobili od Darija Šarića, Vedrana Morovića i Damira Rančića, ali kroz veći dio te dionice, domaćima je to bilo nedovoljno za pravi priključak. Vukovi su do završnice poluvremena držali desetak poena prednosti, da bi ih krajem četvrtine poeni Zacka Wrighta i Hrvoja Kovačevića odveli do 46:32, s koliko se otišlo na predah u svlačionicama.

Domaća nada u izbjegavanje poraza postala je vrlo tanka u ranoj fazi treće četvrtine, kada su Barbour, Žižić i Damjan Rudež odveli Cibonu do okruglih +20 (54:34). Poslije toga, Mravi više nisu prišli ispod deset poena zaostatka, na koliko su bili poslije tri pogođena slobodna bacanja Markote u ranoj fazi posljednje četvrtine, za smanjenje na 64:54.

Ako su tada i postojale neke dvojbe o pobjedniku, Vukovi su ih otklonili mini-serijom od 6:1, s kojom su povisili na 77:62 na ulasku u završnicu susreta. Nakon toga, zadržati +15 više nije bio toliki problem za Repešinu momčad.

Na putu do pobjede za Vukove je najviše zabio Antwain Barbour, 18 poena, dodajući i sedam skokova, dok je prvi u pratnji bio Tomislav Zubčić, s 14 poena za nepunih devet minuta na parketu, uz stopostotni šut iz igre (5/5), 4/4 za tricu. Damjan Rudež i Zack Wright imali su po 12 poena, Wright i sedam asistencija.

Domaću momčad predvodio je Kruno Simon (16 poena, osam skokova, šest asistencija). Dario Šarić, povratnik iz SAD-a, s Nike Hoop Summita u Portlandu, pridodao je 13 poena i šest skokova, a Damir Markota imao je 11 poena i šest skokova, ali i četiri izgubljene lopte.

• Obrisan korisnik11.04.2012. u 19:07
    Ne bi ja bio tako strog prema prvoj trojici (pogotovo lutzu). I s trenerima treba raditi. Vrankoviću su nakon jedne sezone u širokom i jedne neuspješne u ciboni dali reprezentaciju(i sumnjam da je sam birao igrače) i naravno da je rezultat bio takak kakav je bio. Nadam se da budu repešu uspjeli... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 13:41
    iako repeša nije euro top, vidi se razlika između ozbiljnog trenera (a to je repeša) i kvazi-trenera lutza, vrankovića, radulović i anzulovića. najbolji potez nove uprave cibone do sada je dovođenje repeše. kad bi još poboljšali omladinski pogon i skauting službu-za 2-3 sezone opet bismo bili... [više na forumu]
  • vlacng11.04.2012. u 01:08