Cedevita teško u Bedekovčini

Edvard Burić • utorak, 10.04.2012.

Cedevita je u Bedekovčini protiv Zaboka upisala šestu pobjedu u Ligi za prvaka. Zagrepčani su slavili teže od očekivanog, odigrali vrlo loše prvo poluvrijeme, ali u nastavku dodali gas i pobijedili 103:91.

Cedevita je u Bedekovčinu doputovala kao izraziti favorit, a sve osim visoke pobjede renomiranog gosta smatralo bi se velikim iznenađenjem. To su vjerojatno mislili i igrači Cedevite koji su u utakmicu ušli prilično nezainteresirano.

Momčad Dražena Anzulovića uopće nije igrala obranu, a kada protiv Zaboka primite 91 poen za 40 minuta igre, e onda se morate zamisliti. Da je na drugoj strani bila neka kvalitetnija momčad, Cedevita bi se vrlo loše provela s ovakvom igrom i pristupom.

Ipak, pobjeda je tu, a igra će se zaboraviti. Posebno ako Anzulović iz ove utakmice izvuče elemente koji nisu bili dobri, a bilo ih je, i za doigravanje svoju momčad podigne na (znatno) višu razinu.

Već od samog početka dalo se naslutiti kako Cedevita neće lako proći Zabok. Iako su preko Bilana poveli 2:0, Zagrepčani su na novo vodstvo morali čekati do drugog poluvremena. Domaći su prvo otišli na 8:2, čuvali prednost, imali i 20:12, a nakon prve četvrtine bili na +3 (20:17).

Drugih deset minuta Zabok igra još bolje, Cedevitina obrana na postoji, a na semaforu piše 43:31 za domaćina. Do kraja poluvremena Zagrepčani su se ipak pribrali i smanjili zaostatak na samo -4 (46:42). Zanimljivo je primijetiti kako su Vitamini izgubili obje četvrtine prvog poluvremena (20:17, 26:25).

U drugom poluvremenu Cedevita je ipak uspjela slomiti žilave domaćine i pobijediti 103:91. Zabok je u igri bio još i u posljednjoj četvrtini, zaostajao 84:80, ali Zagrepčani bolje igraju završnicu i pobjeđuju.

Kod Cedevite najbolji Miro Bilan sa 17 koševa i pet skokova. 13 je dodao Warren, a po 12 Baždarić, Draper i Vukušić. Zabok je predvodio Domagoj Bašić s 19 koševa. Filip Kraljević je ubacio 17 poena i upisao osam skokova, a Lež ih je pratio sa 16 koševa.

• pikepiletina12.04.2012. u 23:07
    eno Zadrov Reed je pola metra niži od Kraljevića pa je isto tako zalijepio 3 blokade.
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 13:33
    svaki ozbiljan trener (a zula to NIJE) zna kako ekipu motivirati i protiv slabih protivnika. cedevita po imenima vrijedi više, nego što to prikazuje na parketu. ako misle nešto ozbiljno napraviti u euroligi slj.sezone, moraju se riješiti zule i dovesti ozbiljnog trenera....ah, pa takvog su već... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 02:16
    Filip Kraljevic - 3 blokade! Ovo se kod nas rjetko vidja...
  • narada10810.04.2012. u 23:25
    il' mozda motivacije, jer neki igraci si mozda misle:" E mi smo igrali u Evropi, i protiv Maccabija (i jos cemo, ako Bog da), kaj ce nama jedan tamo Zabok!" Medutim, i u malim klubovima se igra muska kosarka, i nemojte se vi velikani previse uobraziti, jer F4 nije garant.