Split s peticom završio prvi krug

S Gripa:Bernard Jurišić • srijeda, 11.04.2012.

S čestiom peticom košarkaši Splita zaokružili su prvio dio natjecanja u Ligi za prvaka. Petom pobjedom u sedam utakmica Žuti su protiv Svjetlost Broda sačuvali neosvojivost splitskih Gripa, koja se protegnula na već 14 utakmica ove sezone...

Splitski košarkaši ubilježili su i petu pobjedu u Ligi za prvaka, 14. u nizu ove sezone na Gripama i s više nego dobrih 5-2 ulaze u drugi dio natjecanja. Na Gripama su po drugi put ove sezone gostovali Brođani i još jednom ostavili dojam čvrste momčadi, ali ipak nedovoljno dobre za iznenađenje.

Nikša Bavčević, trener Splita: "Nisam lagao kad sam u najavi rekao da Svjetlost ima kvalitetnu, iskusnu petorku koja može 'ugristi' nekoga od favorita. U nekoliko navrata smo mogli prelomiti utakmicu, no komplicirali smo, ponekad i previše težili atrakciji i zato smo se do samog kraja morali trošiti i biti ozbiljni. Čestitam svojim igračima i na ovoj pobjedi, ali još više na omjeru 5-2 koji nam daje šansu da se u drugom dijelu borimo za mjesto u doigravanju. Ritam je težak, dolaze nam tri ABA ligaša na Gripe, ali imamo i mi što ponuditi."

Mladen Erjavec, trener Svjetlosti: "Čestitam Splitu i na ovoj pobjedi i na rezultatima u Ligi za prvaka. Ključno je bilo otvaranje susreta kad smo dozvolili visokim igračima Splita da se razigraju. Vujčić je za ovu ligu s neke druge planete, njegova košarkaška inteligencija ne sjajna. Mi smo se dobro držali s ovo malo igrača što imamo i kak se to kaže 'pošteno poginuli'."

Nakon što su gosti poveli 0:2, Splićani su serijom od 13:0 preuzeli uvjerljivo vodstvo na početku susreta, ali nisu ga uspjeli sačuvati do prvog predaha. Brođani su stigli do 17:16, a u drugoj četvrtini čak i dvaput vodili, posljednji put 29:30 u 17. minuti. Domaćini su do poluvremena ipak "dodali gas" i otišli na 38:31, no na veliki odmor otišlo se s tek četiri poena prednosti Splićana.

Tricom Babića na otvaranju treće četvrtine činilo se da se s 45:36 ipak prelomila utakmica na stranu Žutih. No, tada je krenula serija Gamme, a trica Šamadana od table u posljednjoj minuti treće četvrtine prednost Splita opet je srezala na minimalnih 52:51 i natjerala ih na novo "prelamanje".

Sredinom posljednje četvrtine Splićani su opet malo agresivnijom obranom i pogocima Mimice otišli na 65:56, ali Brođani su se opet držali u priključku. Tri minute prije kraja bilo je 69:65, a onda je trica Babića ipak razriješila pitanje pobjednika, koje realno i nije bilo upitno usprkos činjenici da su se Brođani tijekom čitavog susreta održavali na "pristojnom" deficitu.

Mimica je bio prvi strijelac Splita sa 17 poena, Sobin je uz 14 poena imao i sedam skokova, Vujčić uz 10 poena po pet skokova i asistencija, Subotić uz sedam poena i devet asistencija. Kod Svjetlosti najbolji su bili Štimac i Gamma sa 16 poena, Batina je zabio 15.

• vlacng11.04.2012. u 23:59
    Na kraju gusto,ali njima fali pravi play da bi mogli biti konkurenti za vece pozicije.
    vlacng
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 23:19
    prosjek petorke je negdje 28-29 godsubotić 32, mimica 32, babić 21, sobin 23, vujčić 34ako još tome dodamo ove neke koji dobivaju poštenu minutažu (veću od 3 min):grga 37, dijan 29, najev 20prosjek ostaje isti, 28-29 gododlaskom grge (i vujčića ?) , povratkom katića i možda više minuta za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 22:57
    ovaj split je do jaja. čujem da nisu plaću primili ko zna kolko. a bolji su od ovih naših trenutnih prvaka. bit će zanimljivo kad Cibona dođe. bit će super tekma. jedva čekam. jesam ja za Cibonu,al vidjet ćemo. da i izgubi Cibona neće mi biti ni najmanje žao. rađe da izgube od splita nego od sokića... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.04.2012. u 22:15
    znam ovog dečka marinelija,drugi razred srednje škole,bit će čudo od igrača !