De Graafschap slavio nakon pet poraza

Josip Piršljin • četvrtak, 12.04.2012.

Kompletirano je 29. kolo nizozemskog nogometnog prvenstva. De Graafschap je konačno nakon pet uzastopnih poraza upisao pobjedu, a do tri boda došli su još i igrači Vitessea te Den Haaga.

Pretposljednja momčad Eredivisije De Graafschap na svom stadionu De Vijverberg je pred 11.000 navijača došla do prve pobjede u posljednjih šest kola. U Doetinchemu je uvjerljivo svladan Utrecht.

Na prvi pogodak čekalo se do 22. minute kada je mrežu vratara Erika Cumminsa načeo prvi strijelac De Graafschapa Rydell Poepon. S 1:0 se otišlo na predah, a u nastavku domaći postižu još dva gola. U 62. minuti vodstvo udvostručuje Michael de Leeuw, a isti igrač zabija za konačnih 3:0 pred sam kraj susreta i omogućuje svom klubu da preskoči Excelsior na zadnjoj poziciji.

Vitesse je odradio odličan posao u Venlu. Domaćin je svladan s 3:1 i učvršćena je sedma pozicija koja vodi u doigravanje za Europsku ligu sljedeće sezone. Vodstvo gostima donio je Alexander Büttner, a za 2:0 zabija Wilfried Bony. Venlo je u nastavku uspio smanjiti preko Yannicka Wildschuta, ali zadnji gol ipak postiže Vitesse preko Nickyja Hofsa.

Groningen je na gostovanju u Den Haagu upisao peti poraz u zadnjih šest susreta. ADO je bio uvjerljiv s 3:0 i time pobjegao Venlu na sedam bodova. Na stadionu Kyocera pogotke su postizali Nizozemac Charlton Vicento, Nigerijac Kenneth Omeruo i Poljak Euzebiusz Smolarek.