Regionalna liga, finale, 15.04.2012, 18:00 h
Metalurg Skoplje 18:21 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar regionalni rukometni vladar

Iz Arene Zagreb:Damir Žbulj • nedjelja, 15.04.2012.

Finalni okršaja dva makedonska, skopska predstavnika, Metalurga i Vardara, zasluženo je pripao sastavu Veselina Vujovića, koji je nadmudrio Linu Červara i svom klubu osigurao premijerni naslov regionalnog rukometnog prvaka. Završilo je s tri pogotka viška za Vardar, koji je preokret napravio u drugom poluvremenu.

Metalurg - Vardar 18:21 (12:10)

ZAGREB, Arena; Gledatelja: 500

Suci: Gubica / Milošević (Hrvatska)

Metakurg: Stanić (13 obrana), Angelov (1 obrana); Levov, Dimovski, Marković 7, Naumoski 3, Georgievski 1, Kozlina, Manaskov 3, Mirkulovski 2, Markoski, Mojsovski 2, Mojsoski, Stojčevski, Jonovski, Alušovski
Trener: Lino Červar

Vardar: Stoilov 1, Ojleski 3, Markoski 1, Nikolić 3, Simović 2, Doder 1, Vujović 1, Kukoski, Sobol 6, Milić (9 obrana), Petrić 2, Jovčevski, Lazarov 4, Karačić 1, Abutović, Čanevski (4 obrane)
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Metalurg 1/4; Vardar: 3/5

Isključenja: Metalurg: 4 min; Vardar: 6 min

Nakon iznenađujućeg poraza Zagrebaša u polufinalnom dvoboju, Vardar se priključio Metalurgu u nedjeljnom makedonskom, skopskom finalu regionalne SEHA lige. Završni susret u zagrebačkoj Areni privukao je 500-tinjak rukometnih zaljubljenika, koji su mogli uživati u dobroj utakmici.

Ova dva suparnika uskoro očekuju završni obračun u makedonskom prvenstvu za naslov prvaka i sigurno da je i taj podatak, osim standardnog rivalstva, podigao tenzije na terenu prije početka ove utakmice.

Minuta šutnje

Zbog tragičnog događaja u Makedoniji i ubojstva petorice muškaraca u Skoplju, makedonski finalni susret regionalne SEHA lige započeo je minutom šutnje.

Finale je obilježio i obračun stratega, legende hrvatskog trenerskog rukometa Line Červara s jedne, ali i i igračke legende bivšeg jugoslavenskog rukometa, Veselina Vujovića s druge, Vardarove strane.

Finalni susret otvoren je prema očekivanjima, čvrstom, agresivnom, organiziranom obranom Metalurga, iz koje su proizlazili lagani golovi. Ubrzo je prednost Červarova sastava narasla na četiri pogotka viška, golom odličnog šutera Markovića u 11. minuti na semaforu je i +5 (7:2). Vujović je reagirao promjenom vratara, Strahinju Milića, kojemu nije ništa polazilo za rukom, niti nogom, na vratima je zamijenio Čanevski, što mu se tek isplatilo krajem poluvremena, kada je drugi vratar Vardara proradio.

Vardar je proigrao bolje sredinom prvog dijela, s igračem manje na terenu došli su čak na -2, ali kada je ubrzo isključen još jedan njihov igrač, Metalurg radi seriju, postepeno diže prednost i u posljednjih pet minuta ulazi se s njihovih šest pogodaka viška.

Posljednji pet minuta prvog poluvremena u potpunosti su pripali Vujovićevom sastavu, proradio je Čanevski na golu, koji je skinuli i sedmerac Mojsovskom, a odličnog Ojelskog nije mogao zaustaviti niti Stanić, koji je u prvih 30 minuta skupio osam obrana.

Umjesto ugodnim vodstvom Metalurga, na odmor se otišlo s 12:10 za Červarove igrače.

U nastavku, još su čvršće zaigrale obje obrane, Červar je isprobavao 5-1, a odličnu igru Vardarovih obrambenih igrača koristio je Strahinja Milić, koji je dobrim obranama pripomogao držati priključak Vujovićeva sastava za Metalurgom.

Zlaja je najbolji

Izabrani su i najbolji pojedinci turnira. Najboljim vratarom proglašen je Darko Stanić, dok je najbolji igrač turnira kapetan Zagrebaša Zlatko Horvat, koji je, uz odličan postotak šuta, u polufinalu, ali i u susretu za treće mjesto, ukupno postigao 17 golova.

Uz izjednačenu utakmicu, Vardar je na ulazu u posljednjih deset minuta stigao i na samo pogodak zaostatka, a nakon kontre Sobola u 52. minuti rezultat je poravnat na 17:17.

Raspoloženi Sobol osigurao je i minimalnu prednost Vardaru, dok su Metalurgovi igrači, pogotovo Marković, u potpunosti izgubili ubojitost u napadu. Voda im je došla do grla kada je Filip Lazarov realizirao sedmerac i jedan vanjski šut za +3 (18:21), za završne tri minute dvoboja. Červarov sastav pogubio se u samoj završnici, nisu uspjeli postići niti pogotka, te je finale zaključeno s tri gola viška za odlično vođeni, ali i uporni i motivirani Vardar.

Prvake je predvodio vratar Milić s devet obrana, dok su napadački utakmicu odlučili Sobol sa šest i Filip Lazarov s četiri pogotka. Stanić je kod Metalurga imao 13 obrana, dok je Marković zabio sedam golova.

• Obrisan korisnik16.04.2012. u 13:53
    Glavno da metropola ima medveščak kobasice i pivo i to je to..Da neki rukometni ili kosarkaski klub promini ime u medvescak bili bi i oni puni jer je u glavnom gradu tako IN ići na medveščaka...Tipicno balkansko ponašanje..
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 22:44
    Sramota da htv nije prenosio finale nego daje snimku utakmice za treće mjesto,koji blam stvarno se moramo sramiti ovakovog nekorektnog poteza......
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 21:54
    Cibona i Cedevita imaju dobru posjetu. To što neki (KK Zagreb) misle da imaju bogomdano pravo na publiku i da bi cijeli grad trebao doći jer eto oni igraju.. je sasvim druga priča. Rukomet nema nigdje publike osim u Bundesligi. Barca, Ciudad i takvi klubovi igraju domaće lige pred 200 ljudi. O čemu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.04.2012. u 21:48
    a šta bi bilo? nema pravog sporta... u svakom nam sportu samo malverzacije i prevare... Eto Medveščak ima uvijek pune tribine zato jer su ljudi prepoznali dobar projekt u kojem (zasad) nema malverzacija.. i još nešto bi dodao, sramotno je ali zaista je sramotno da nakon utakmice Zagreb - Tatran u... [više na forumu]