MAXtv Prva liga, 27. kolo, 21.04.2012, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), B. Križarić (Čakovec), Havaić (Koprivnica)

Josip Piršljin • subota, 21.04.2012.

U derbiju 27. kola MAXtv Prve lige Rijeka je protiv favoriziranog Dinama bila blizu pobjede, no na kraju Skočićevi igrači moraju biti zadovoljni bodom. U utakmici u kojoj su Modri dominirali Rijeka je povela iz jedanaesterca preko Kreilacha, a konačnih 1:1 postavio je Čačićev joker s klupe Pivarić.

Rijeka je u ovaj susret ušla s namjerom da uzme tri boda kojom bi se odvojila na tablici od Intera koji se nalazi u zoni ispadanja. Trener Dragan Skočić nije mogao računati na Iliju Sivonjića, te na Andru Švrljugu koji je bio suspendiran zbog crvenog kartona. Na teren se vratio Kristijan Čaval, a od prve minute je zaigrao i bivši Dinamovac Ivan Bošnjak.

Dinamo je, s druge strane, u Rijeku otputovao nakon što je izborio plasman u finale Kupa pobjedom nad Zagrebom. U sastav Ante Čačića nakon dužeg vremena izbivanja se vratio Josip Šimunić, a zbog kartona nije bilo Tonela i Adriana Calella. Ante Rukavina je ozlijeđen, a priliku od početka je dobio Jakub Sylvestr.

Nakon uvodnih minuta u kojima nije bilo većih uzbuđenja, prvu je šansu imao gostujući sastav. U 15. je minuti Sammir izveo slobodan udarac na desnoj strani i ubacio na peterac Rijeke. Tamo se našao Domagoj Vida koji glavom puca prema vratima, no odličnom reakcijom Robert Lisjak spašava svoju ekipu.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao dominaciju na terenu, držao loptu, kombinirao, no bez konkretnog učinka. U 26. minuti Rijeka je iz prve opasnije situacije došla do početnog vodstva. Bošnjak je pobjegao obrani Dinama i pred Kelavom ga je srušio Šimunić. Sudac Križarić je pokazao na bijelu točku, a s nje je bio precizan Damir Kreilach koji je Dinamovog vratara poslao u krivu stranu.

Čačićevi igrači su i nakon pada u zaostatak nastavili s terenskom inicijativom, ali nisu bili konkretni. Riječani su se uglavnom koncentrirali na obranu i prijetili iz kontranapada, a do isteka 45. minute nije bilo ozbiljnijih prilika niti na jednoj strani, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću bijelih.

U nastavku je igra dosta sličila na onu iz prvog dijela. Dinamo je bio dominantan, uglavnom se igralo na polovici Rijeke, ali opet je nedostajao završni potez gostujuće ekipe koja je bila u lovu na izjednačenje. Sredinom drugog poluvremena Čačić je u igru uveo Ivana Krstanovića i Mehmeda Alispahića u nadi kako će oni donijeti promjenu.

Nakon udarca Krstanovića u 73. minuti kojeg je odbio Lisjak, Dinamo je veliku priliku imao pet minuta kasnije. Ibanez je brzo prošao po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor domaćih gdje je Vida proslijedio loptu do Sylvestra. Slovak je oštro tukao, ali još je jednom na mjestu bio sjajni Lisjak.

Modri su do izjednačenja ipak došli u 84. minuti. Kapetan Milan Badelj je lijepo proigrao Josipa Pivarića koji je netom prije ušao u igru. Mladi Dinamov igrač je izbjegao zaleđe i poslao loptu pored Lisjaka za 1:1. Gosti su do kraja utakmice u još nekoliko navrata mogli doći do gola, ali završilo je podjelom bodova 1:1.