Bundesliga, 32. kolo, 21.04.2012, 18:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 2:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borna Rupnik • subota, 21.04.2012.

Borussia iz Dortmunda obranila je naslov prvaka Njemačke. U pobjedi nad Borussijom iz Mönchengladbacha svoj je doprinos dao i Ivan Perišić, strijelac vodećeg pogotka, a poslije utakmice moglo je početi slavlje...

Bundesliga je u subotu dobila svog starog - novog prvaka. Titula najbolje momčadi Njemačke ostat će u Dortmundu, u vlasništvu Borussije, koja je trofej osigurala pobjedom nad svojim imenjakom iz Mönchengladbacha.

Domaća Borussia je očekivano pritisnula suparnika na njihovu polovicu, a u 20. minuti goste su sačuvali okvir gola i vratar Ter Stegen. No, u 24. minuti više im nije bilo spasa: Marcel Schmelzer je ubacio iz prekida, a Ivan Perišić skočio i glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Nepobjedivi

Osim što su osigurali novi naslov prvaka Njemačke, nogometaši dortmundske Borussije produžili su svoj rekordni niz nepobjedivosti. Sada su na brojci od 26 prvenstvenih utakmica bez poraza, a do kraja sezone imaju priliku još "podebljati" klupski rekord.

Imao je hrvatski nogometaš još dva dobra udarca u prvom dijelu, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću žuto-crnih. Trijumf Borussije iz Dortmunda zapečaćen je u 59. minuti, kada je Robert Lewandowski uposlio Shinjija Kagawu, a Japanac postiže pogodak za, pokazat će se, konačnih 2:0.

Priliku za smanjenje rezultata imao je mladi Marco Reus, budući član dortmundske svlačionice, no nije realizirao brzi protunapad, a u sudačkoj nadoknadi je "točku na i" mogao staviti Lewandowski, no iz okreta je pucao pored gola.

Poslije posljednjeg sučevog zvižduka počelo je veliko slavlje trenera Jürgena Kloppa i njegovih nogometaša, koji su svojim igrama tijekom cijele sezone u potpunosti zaslužili prvo mjesto.

Dva kola prije kraja Borussia je skupila nedostižnih osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Bayerna, a momčad iz Mönchengladbacha ostaje u borbi sa Schalkeom za treću poziciju.