Damir Žbulj • nedjelja, 22.04.2012.

U posljednja dva susreta bundesligaškog rasporeda 32. kola u kojem je dortmundska Borussia osigurala obranu naslova prvaka, Schalke je kod Augsburga odigrao samo 1:1, dok su Hannover i Freiburg odigrali susret bez pogodaka...

Schalke je kod Augsburga valjda odigrao utakmicu pod dojmom objave legendarnog Španjolca Raula kako neće na kraju sezone produljiti ugovor s Bundesligašem te kako će karijeru privesti kraju van Europe.

Dvoboj kod Augsburga odlučen je još u prvom poluvremenu. kada su postignuta oba pogotka na susretu. Domaćin je poveo već u šestoj minuti dvoboja kada je Langkamp glavom loptu ubacio u mrežu, nakon dodavanja Ndjenga.

Pokušaji gostiju za postizanjem izjednačujućeg pogotka urodili su plodom pred kraj prvog dijela. Prvu pravu priliku Schalkea iskoristio je Nizozemac Huntelaar, koji je iskoristio pogrešku domaće obrane i na asistenciju Matipa s nekih 11 metara desnom nogom poslao iza leđa vratara Augsburga. To mu je 25 gol sezone te se na listi najboljih topnika Bundeslige izjednačio s Bayernovim Gomezom.

Schalke je pogodio i prisilni izlazak stupa njihove obrane Metzeldera, koji je teren u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena morao napustiti zbog ozljede.

U nastavku utakmice bez promjene rezultata, čime je sastav iz Gelsenkirchena ipak osvojenim bodom, nakon subotnjeg poraza Borussije iz Mönchengladbacha kod imenjaka u Dortmundu, povećao prednost nad suparnikom za treću poziciju na dva boda razlike.

U idućem kolu Schalke na svom terenu dočekuje davljenika, berlinski Herthu, dok je Augsburg u svojoj misiji bundesligaškog opstanka gosta starih, aktualnih, ali i novih prvaka, Perišićeve sjajne dortmundske Borussije.

O dvoboju Hannovera i Freiburga nema se što puno za dodati. Gostima je svaki bod bitan kako bi odmaknuli od opasne zone, dok je domaćin neodlučenim rezultatom Werderu u borbi za Europu odmaknuo na tri boda.

Obje ekipe oprezno su čuvale svoja vrata, igrale na nulu te su nulu na kraju i odigrale. U idućem kolu Hannover gostuje u Leverkusenu kod Bayera, dok je Freiburg domaćin Kölnu, koji opasno pleše po crti ispadanja u niži rang bundesligaškog nogometa.