Napoli bliže Udineseu, Parma lakše diše

Borna Rupnik • subota, 21.04.2012.

U četiri subotnje utakmice talijanskog nogometnog prvenstva gosti nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, a bod je uzeo tek Udinese kod Chieva.

U borbi za treću poziciju na tablici, koja vodi prema Ligi prvaka, Napoli je u subotu osvojio sva tri boda, dok je Udinese remizirao. Tako je Mazzarrijev sastav stigao na bod zaostatka za momčadi iz Udina, a zajednički će iščekivati nedjeljne rezultate Lazija, Rome i Intera.

Ozljeda suca

Utakmicu Napolija i Novare obilježila je i ozljeda suca Danielea Doverija. Njemu je u uvodnim minutama stradalo rame i morao ga je zamijeniti četvrti sudac, Gennaro Palazzino.

Chievo u prvom dijelu nije uspio okruniti svoju bolju igru, čak ni s 11 metara, jer je Thereaua zaustavio Handanovič. U nastavku je tri dobre prilike propustio Di Natale pa i jedni i drugi imaju za čime žaliti.

Napoli je već u prvom poluvremenu protiv Novare riješio pitanje pobjednika, zahvaljujući pogocima Cavanija, nakon greške vratara Fontane i Cannavara, koji je jednu odbijenu loptu pretvorio u konačnih 2:0.

Vrlo je vrijednu pobjedu upisala momčad Parme, koja je u izravnom dvoboju u borbi za opstanak nadjačala goste iz Cagliarija. Na pobjednički ju je kolosijek usmjerio Sebastian Giovinco sredinom prvog poluvremena.

Potvrda Parminog slavlja stigla je s bijele točke. Floccari je prvi kazneni udarac realizirao u 73. minuti, a u samoj završnici susreta isto je ponovio i Okaka.

Catania je na svom terenu svladala Atalantu 2:0. Strijelci su bili Gomez u prvom te Seymour u drugom dijelu.