Juventus
Juventus 4:0(3:0) Roma
Roma

Maj Gašparac • nedjelja, 22.04.2012.

Nogometaši Juventusa vrlo uvjerljivo su svladali Romu te tako na najbolji način iskoristili kiks Milana koji je par sati ranije odigrao neodlučeno s Bolognom. Sada prednost Stare dame na vrhu tablice nad Rossonerima iznosi tri boda.

U 34. kolu talijanskog prvenstva Juventus je na svojem terenu svladao Romu s čak 4:0. Pitanje pobjednika utakmice odlučeno je već nakon prvih pola sata igre, a u tom periodu je domaća momčad postigla tri pogotka, dok je Roma ostala s deset igrača na terenu zbog isključenja vratara Maartena Stekelenburga.

Domaći nogometaši gotovo da nisu mogli započeti utakmicu na bolji način. Već je u četvrtoj minuti pogodio Arturo Vidal na asistenciju Paola De Cegliea i doveo Staru damu u vodstvo. No, rezultat 1:0 nije dugo stajao na semaforu. Roma je primila drugi pogodak četiri minute kasnije kada je ponovno pogodio Vidal, ovaj put na asistenciju Mirka Vučinića.

Gostujuće nogometaše šokirali su ti rano primljeni pogoci, a domaćini su nastavljali s napadima. Ubrzo je dobru priliku imao Giorgio Chielini, no nije bio precizan, a Juventus je do trećeg pogotka došao u 21. minuti.

Tada je vratar Rome Maarten Stekelenburg u kaznenom prostoru srušio Claudia Marchisia, nakon čega je sudac pokazao na bijelu točku i isključio čuvara mreže gostujuće ekipe. Kazneni udarac za Juventus izveo je Andrea Pirlo, a prvi pokušaj mu je obranio rezervni golman Rome Gianluca Curci, no 32-godišnjak je najbrže stigao do odbijene lopte i smjestio ju u mrežu.

Roma je do kraja prvog poluvremena mogla primiti i četvrti pogodak, zaprijetio je De Ceglie, ali nije bio uspješan. Potpuna dominacija Juventusa nastavljena je i u drugom dijelu, a obrana gostiju izdržala je samo sedam minuta.

Lijepu akciju Stare dame tada je završio Marchisio preciznim udarcem s 18 metara i poentirao za velikih 4:0. Isti igrač u nastavku je imao još jednu dobru priliku, ali je Curci tada bio uspješniji. Nogometaši Juventusa zadovoljili su se visokim vodstvom i do kraja utakmice igrali u slabijem tempu te više nije bilo promjene rezultata.

• Obrisan korisnik23.04.2012. u 17:56
    ma svaka čast conteu i dečkima, a pogotovo Vidalu koji me na početku živcirao, al što vrijeme dalje ide sve me više oduševljava!!
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 14:47
    Zato kaj moraju ispuniti obveze prema sponzorima.Crno bijeli imaju betclick a rozi Balocco. Očito moraju odraditi nekakvu kvotu utakmica.
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 12:23
    Juve trenutno igra najbolji nogomet u Europi, a vidal je životinja, totalni luđak! Romi je nepravedno isključen vratar, ono je bia penal ali ne i crveni karton. Svejedno, i bez toga bi ih Juve dobia s istim rezultatom.
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 09:30
    Zašto igraju doma u onim rozim dresovima?
  • vanDjukooy23.04.2012. u 07:56
    uz fascinantnu pobjedu, ja se ne sjećam kad je Juventus igrao ovak lijep i napadački nogomet....to kak igraju - milina za gledat