Igor Šestak • nedjelja, 22.04.2012.

Milan je u utakmici protiv Bologne propustio preuzeti vodstvo na ljestvici Serie A i s teško osvojenim bodom se samo izjednačio s Juventusom, koji svoj susret 34. kola igra u večernjem terminu protiv Rome. Po bod su osvojile i dvije momčadi iz zone ispadanja, a navijači Genove, nezadovoljni igrama svoje momčadi, privremeno su prekinuli utakmicu protiv Siene.

U utakmici protiv Bologne, Milan je izgubio važna dva boda u borbi za naslov prvaka i omogućio Juventusu da eventualnom pobjedom u večerašnjem derbiju protiv Rome pobjegne na tri boda prednosti. Bologna je povela i odlično se branila sve do posljednjih minuta kada je bod Milanu donio Ibrahimović.

Prvih 45 minuta obilježila je prilično slaba igra u kojoj nije bilo previše prilika za pogodak. Milan je dominirao i imao veliku prednost u posjedu lopte, ali je vrataru Agliardiju zaprijetio tek nekoliko puta preko Ibrahimovića. Do jedinog pogotka u prvom dijelu stigli su gosti, a strijelac je bio Gaston Ramirez u 22. minuti.

Milan je u nastavku svim silama krenuo po pogodak, a Ibrahimović je postigao, kako se činilo, sasvim regularan pogodak u 59. minuti, ali tako nije mislio sudac utakmice De Marco, koji je na asistenciju pomoćnika zaustavio igru zbog navodnog zaleđa.

Domaći su u 82. minuti ostali s igračem manje kada je zbog drugog žutog kartona isključen Bonera, a napadi Milana napokon su urodili plodom u 90. minuti utakmice kada je bod domaćima donio prvi strijelac lige, Zlatan Ibrahimović, svojim 24. ovosezonskim pogotkom u Serie A. Pokušali su Rossoneri doći i do pobjedničkog pogotka u sudačkoj nadoknadi, ali je obrana gostiju ipak izdržala. Bologni je to 41. bod i zadržala je prednost od šest bodova ispred 18. Leccea.

Važna dva boda prosuo je i Lazio te tako propustio učvrstiti svoju treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Na Olimpicu je gostovao ugroženi Lecce, koji je uoči ove utakmice za mjestom koje donosi spas zaostajao dva boda.

U prvih 45 minuta utakmice nije bilo pogodaka, iako su domaći dominirali i posjedom lopte i udarcima na gol. Mučili su se Rimljani i u nastavku, a mrežu vrata golmana Benassija otključao je Matuzalem u 82. minuti utakmice. Ipak, u samoj završnici, gosti su uspjeli izjednačiti preko Bojinova i osvojiti bod koji im još uvijek održava nadu u ostanak u najvišem razredu talijanskog nogometa. Bojinov je u igru ušao u 87. minuti i postigao svoj prvi ovosezonski pogodak u Serie A.

Lazio trenutno ima tri boda prednosti ispred pratnje, ali bi im se na samo bod mogla približiti Roma, ukoliko pobijedi Juventus.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Cesena i Palermo, završilo je 2:2, a svi su golovi pali u prvih 45 minuta. Poveli su gosti pogotkom Bertola u 20. minuti. Nakon toga su se probudili domaći i s dva pogotka preokrenuli rezultat. Na 1:1 je izjednačio Santana u 26. minuti, a Cesenu je u vodstvo doveo Rennella dvije minute kasnije. Ipak, da domaći ne odu na odmor s vodstvom pobrinuo se Silvestre pogotkom u samoj završnici prvog poluvremena.

U nastavku nije bilo novih pogodaka, a ovaj bod neće pomoći domaćoj Ceseni koja je i dalje posljednja na tablici bez šanse za spas. Palermo je zadržao svoju poziciju u sredini tablice, a posljednjih desetak minuta odigrao je i hrvatski napadač, Igor Budan.

Prekid u Genovi

Utakmica između Genove i Siene biti će upamćena po prekidu koji je trajao tridesetak minuta, a koji su izazvali domaći navijači nezadovoljni igrom njihovog kluba. Susret je prekinut kod vodstva Siene 4:0, nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu. Sudac Tagliavento je 15 minuta držao momčadi na terenu u nadi da će se situacija smiriti, a onda je pozvao igrače u svlačionicu. Igrači Siene su napustili travnjak uz veliki pljesak navijača Genove, dok su domaći ostali na travnjaku i u nevjerici pratili razvoj događaja.

Tek tada se dogodio najzanimljiviji trenutak. Naime, navijači su zatražili od domaćih igrača da im predaju svoje dresove. Dok su igrači, neki i u suzama, skidali svoje dresove, Sculli se pokazao kao dobar pregovarač i uspio je uvjeriti vođu navijača da im dozvole odigravanje utakmice do kraja, kako klub ne bi bio kažnjen zbog prekida. Igrači su obukli svoje dresove, utakmica je nastavljena, a domaći su uspjeli postići počasni pogodak, makar je i on djelo Sieninog igrača.

Siena je do vodstva od 3:0 stigla već u prvih 45 minuta. Goste je u vodstvo doveo Brienza u 17. minuti, samo dvije minute kasnije zabio je Destro, a svoj drugi pogodak zabio je Brienza u 37. minuti. Nakon pet minuta nastavka za 4:0 je zabio Giorgi, što je prelilo čašu strpljenja domaćih navijača. Nakon prekida, loptu je u vlastitu mrežu poslao Sienin branič Del Grosso za konačnih 4:1.

• Obrisan korisnik23.04.2012. u 02:05
    Bez obzira na nezasluženo poništeni gol. Milan MORA igrati puno bolje. A Ibrahimoviću bi poručio - ako ti se neda igrat, sjedni na klupu i ne smetaj samo u igri. SRAMOTA je kako si odigrao preko k...a prvo poluvrijeme.
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 22:56
    U Italiji nema majstorice,ako zavrse s istim brojem bodova Juve je prvak.
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 20:07