Granada bježi s dna

Mišo Gulić • nedjelja, 22.04.2012.

U podnevnim dvobojima za hvatanje što bolje pozicije pred završne susrete u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu, najviše koristi imali su nogometaši Granade koji su minimalno svladali Getafe, dok je s osvojenim bodom kod Real Sociedada Villarreal i dalje ostao u dosta nepovoljnom položaju.

Sjajan posao odradila je Granada u 35. kolu španjolske Primere i minimalnom pobjedom nad Getafeom stigla na korak do opstanka u ligi, dok njihovim suparnicima poraz i nije teže"pao" zbog činjenice da se nalaze u zlatnoj sredini, svjesni da ne mogu niti gore, niti dolje.

Domaći su vrlo dobro ušli u susret, nekoliko puta opasno prijetili, a nagrada za vrlo angažiran početak bio je i gol kojeg je u 18. minuti postigao Franco Jara. Do odlaska na odmor obje su momčadi imale nekoliko poluprilika, međutim, veće opasnosti po gol ipak nije bilo.

U nastavku se Granada još više razgoropadila, drugi pogodak visio je u zraku, no unatoč nekoliko dobrih prigoda gostujuća mreža u nastavku je ostala netaknuta, što je značilo i veliko slavlje domaće momčadi.

Real Sociedad je na domaćem travnjaku došao do četvrtog uzastopnog remija, s čim definitivno mogu biti zadovoljniji od Villarreala koji s bodom i dalje ostaje u vrlo opasnoj zoni, što znači da će za prvoligaški status strepiti sve do zadnjeg kola.

Nakon prilično nesadržajnih 15-ak minuta susret se razbuktao, sijevali su udarci na obje strane, a prve plodove otvorene igre ubrali su gosti za čije je vodstvo od 0:1 u 42. minuti pogodio Marcos Senna.

U nastavku susreta domaći su sve karte bacili u napad svjesni da bi ih poraz gurnuo u vrlo nezahvalnu poziciju pred završne obračune, što im se ipak isplatilo četiri minute prije kraja kada je za remi pogodio Carlos Vela, a bio je to i rezultat s kojim je susret zaključen.