Primera División, 35. kolo, 21.04.2012, 22:30 h
Sevilla 1:1 Levante
Levante

Zvižduci Sevilli nakon boda s Levanteom

Ante Dubravac • nedjelja, 22.04.2012.

Nakon teškog poraza od Getafea nogometaši Seville su u sklopu 35. kola španjolskog nogometnog prvenstva na svom stadionu dočekali Levante. Unatoč boljoj igri i većem posjedu lopte domaćini nisu uspjeli doći do tri boda. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić cijeli je susret proveo na klupi za rezervne igrače.

SEVILLA - LEVANTE 1:1 (1:1)

Sevilla, Stadion - Ramon Sanchez Pizjuan
Sudac: Carlos Velasco Carballo
Strijelci: Negredo 22' / Kone 28'

Sevilla: Varas, Navarro, Fazio, Escude (od 45. Deivid), Cala (od 84. Coke), Trochowski, Medel, Navas, Luna (od 53. Reyes), Manu i Negredo.

Levante: Munua, Venta, Ballesteros, Cabral, Lopez, Iborra, Torres (od 77. Farinos), Botelho (od 87. Juanlu), Barkero, Valdo (od 77. El Zhar) i Kone.

Uoči susreta Sevilla se nalazila na devetom mjestu te su im u borbi za mjesta koja vode u Europu iduće sezone bila neophodna tri boda protiv Levantea. S druge strane gosti se još uvijek nadaju da mogu doći do treće pozicije koju većim dijelom sezone drži Valencia.

Zanimljiva scena dogodila se odmah nakon što je sudac Carlos Velasco Carballo označio početak susreta. Naime, navijači Seville su u teniskim lopticama zasuli domaći šesnaesterac čime su iskazali svoje nezadovoljstvom kasnim terminom početka utakmice koja je zbog El Clasica počela u 22:30, a ne kako je prvotno bilo planirano u 22 sata.

Nakon samo pet minuta igre u lijepoj prilici se našao Manu del Moral, ali u posljednji trenutak istrčava Munua i sprječava rano vodstvo Seville. Pritisak domaćina se nastavio međutim neprecizni su Negredo i Navarro. Ipak u 22. minuti domaćini su došli do potpuno zasluženog vodstva. Navarro je lijepo prošao po lijevoj strani i uputio centaršut na koji najbolje reagira Negredo i pogađa za 1:0.

Kada se činilo da je pitanje vremena kada će domaćini udvostručiti vodstvo gosti su stigli do izjednačenja. Barkero je proigrao Konea, a napadač Seville koji je na posudbi u Levanteu svojim 14. ovosezonskim pogotkom vraća stvari na početak te osigurava svojoj momčadi mirniji odlazak na odmor.

Drugo poluvrijeme prilikom opet otvara Sevilla, ali je obrana gostiju blokirala pokušaj Negreda. U 51. minuti Manu del Moral je pucao sa samo pet metara, Munua je malo usporio loptu koja je dobila čudnu rotaciju, a u posljednji trenutak s crte stvari raščišćava gostujuća obrana. Nogometaši Levantea kao da su bili zadovoljni s jednim bodom pa su dominaciju potpuno prepustili domaćinima.

Kako se bližio kraj susreta napadi domaćina su postajali sve rjeđi te se utakmica pretvorila u pravu uspavanku što se nikako nije sviđalo domaćim navijačima. U 86. minuti nakon jednog gotovo očajničkog centaršuta Reyes je pao u gostujućem šesnaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Negredo, ali njegov pokušaj brani Munua te osigurava svojoj momčadi vrijedan bod.

U idućem susretu Sevilla ide na najteže moguće gostovanje kod Real Madrida dok će Levante bodove tražiti na svom stadionu protiv Granade.