Primera División, 35. kolo, 22.04.2012, 18:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:1 Espanyol
Espanyol

Ivan Dominik • nedjelja, 22.04.2012.

Atletico iz Madrida igra u velikoj formi i nakon pobjede od 4:2 nad Valencijom u Europskoj ligi na domaćem je travnjaku ugostio sastav Espanyola u sklopu 35. kola Primere. Madriđani su gostima suprotstavili svoj najjači sastav jer su prije ove utakmice bili bodovno izjednačeni na ligaškoj ljestvici s katalonskim klubom. Zato je Atletico želio pobjedu kako bi ušao u zonu klubova koji se bore za Europu te kako bi se odvojio od Espanyola i sličnih klubova sredine ljestvice, koji Crveno-bijele prate u stopu...

ATLETICO MADRID - ESPANYOL 3:1 (1:1)

Madrid, stadion - Vicente Calderon
Sudac: Carlos Clos Gomez
Strijelci: Godin 9', Turan 59', 61'/ Didac 18'

Atletico Madrid: Courtois, Filipe, Dominguez, Godin, Juanfran, Gabi (od 46' Suarez), Tiago, Turan (od 80' Koke), Diego (od 73' Adrian), Salvio, Falcao

Espanyol: Alvarez, Didac, Moreno, Rodriguez, Lopez, Romaric (od 46' Gomez), Baena (od 71' Vazquez), Coutinho, Verdu, Garcia, Uche (od 82' Pandiani)

Utakmica je za Los Colchonerose počela fantastično jer su igrači Diega Simeonea žustro i odlučno ušli u susret te su u uvodnim minutama nekoliko puta opasno zaprijetili gostujućim vratima. Madriđani su nizali priliku za prilikom i dok se gosti iz Barcelone još nisu ni snašli uspjeli su povesti 1:0. Poslije fanatičnog opsjedanja gola Alvareza, domaći su izborili korner iz kojeg je Brazilac Diego pronašao Diega Godina koji zabija za vodstvo Atletica u devetoj minuti utakmice.

Madriđani su odmah nakon gola smirili svoju igru pa je do daha došla i gostujuća ekipa, koja je zaprijetila nakon nekoliko napada udarcem Kalua Uchea, no Nigerijac je promašio okvir gola domaćih. Crveno-bijeli su dobro znali da su ove sezone neprikosnoveni kada su u pitanju domaće utakmice jer još niti jednom nisu izgubili kada su kod kuće imali vodstvo od 1:0. Stoga su se malo više opustili, a to je kaznio Espanyol koji u 18. minuti poravnava rezultat pogotkom Didaca.

Gosti iz Katalonije su nastavili s dobrom igrom i nakon pogotka, a ponovno su počeli napadati i Simeoneovi igrači te se utakmica u potpunosti rasplamsala. To je donijelo nekoliko odličnih prilika s obje strane, Radamel Falcao je zaustavljen u svojim pokušajima u nekoliko navrata, dok je s druge strane Romaric pogodio stativu. Falcao je nastavio biti aktivan u napadima svog klupa, dok su najviše kod Espanyola prijetili Uche i asistent izjednačujućeg pogotka, Sergio Garcia.

No, nakon pola sata igre su se obje strane malo primirile te je utakmica ušla u fazu taktične igre i opreznijih poteza. Takva je mirnija igra zatvorila prostor napadačima i novim šansama pa se bez velikih uzbuđenja do odmora došlo s izjednačenim rezultatom. Drugo je poluvrijeme počelo također oprezno kako je završilo i prvo, a osim prilika na obje strane i nekoliko zamjena, klubovi su počeli igrati i grublje što je rezultiralo žutim kartonima.

Međutim, nakon nekog vremena su se prvi konsolidirali domaćini, a najveću je šansu propustio Diego Godin iz njihovih redova, pogodivši prečku u 59. minuti, no odmah potom je loptu u mrežu pospremio Turčin Arda Turan za vodstvo Madriđana od 2:1. Samo dvije minute kasnije Turan je zabio svoj drugi gol na utakmici, a tada je proključao Vicente Calderon jer su Plavo-bijeli bili na koljenima.

Nakon tih šokova za goste utakmica se ponovno smirila, Atletico se zatvorio i povukao, a premda su imali nekoliko dobrih prilika i udaraca na gol, igrači kluba iz Barcelone nisu se uspjeli oporaviti od dva brza zgoditka krilnog igrača Los Rojiblancosa. Turana je pred sam kraj susreta zamijenio Koke kako bi junak susreta zadobio pljesak cijelog stadiona, a do kraja utakmice više nije bilo većih i zanimljivijih događanja. Domaći je klub zaradio nova tri boda te se izjednačio s Bilbaom na šestom mjestu Primere, dok je Espanyol ostao u sredini tablice lige.