Primera División, 35. kolo, 23.04.2012, 21:00 h
Osasuna 1:1 Málaga
Málaga

Bod koji nikome ne odgovara

Ante Dubravac • ponedjeljak, 23.04.2012.

U posljednjem susretu 35. kola španjolskog nogometnog prvenstva Osasuna je na svom terenu dočekala Malagu. Unatoč vodstvu domaćina gosti su se vratili lijepim pogotkom Cazorle, a na kraju s osvojenim bodom niti jedna momčad nije najzadovoljnija.

OSASUNA - MALAGA 1:1 (0:0)

Pamplona, stadion Reyno de Navarra
Sudac: Carlos Delgado Ferreiro
Strijelac: Nino 54' / Cazorla 67'

Osasuna: Fernandez, Damia, Flano, Lolo, Bertran, Nekounam, Punal, Cejudo, Nino, Timor (od 74. Lamah) i Lekić (od 78. Onwu)

Malaga: Kameni, Monreal, Demichelis, Weligton, Sanchez, Camacho, Maresca, Cazorla, Isco (od 90. Duda), Joaquin (od 70. Eliseu) i Rondon (od 58. van Nistelrooy).

Uoči susreta Osasuna se nalazila na devetoj poziciji sa samo tri boda manje od mjesta koja vode u Europu iduće sezone pa je jasno da im je u ostvarenju tog cilja bila vrlo važna pobjeda i osvajanje novih bodova. S druge strane Malaga hvata Valenciju koja im je uvjerljivim slavljem protiv Betisa pobjegla na četiri boda.

U prvih 45 minuta gledatelji su na stadionu Reyno de Navarra uglavnom gledali izjednačenu borbu na sredini terena bez velikih prilika i opasnosti za vratare obje momčadi. Unatoč blagoj terenskoj inicijativi domaćina na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nakon deset minuta igre domaći su naplatili bolji ulazak u drugo poluvrijeme i došli do vodstva. Alvaro Cejudo je asistirao Ninu koji glavom pogađa za 1:0 i približava svoju momčad vrijednim bodovima. Bio je to 11 gostujući susret u nizu na kojem su nogometaši Malage primili pogodak.

Uspavanku nakon primljenog gola prekinuo je Cazorla u 67. minuti kada je prekrasnim udarcem s dvadesetak metara neobranjivo pogodio pokraj nemoćnog vratara Fernandeza za 1:1. Izjednačujući pogodak evidentno je šokirao domaćine koji su pokušali doći do novog vodstva, ali napadi su bili poprilično stihijski tako da prave opasnosti za gostujućeg vratara nije bilo.

U 85. minuti još je jednom iz daljine pokušao Cazorla, ali je ovoga puta njegov udarac otišao preko gola. Tri minute prije kraja susreta nakon kornera u skoku je najviši Camacho, međutim njegov udarac zaustavlja vratnica pa utakmica završava bez pobjednika.

U idućem kolu Malaga će na svom stadionu dočekati Valenciju dok Osasuna gostuje kod Villarreala.