Primera División, 35. kolo, 22.04.2012, 21:30 h
Valencia
Valencia 4:0(1:0) Real Betis
Real Betis

Maj Gašparac • nedjelja, 22.04.2012.

U pretposljednjoj utakmici 35. kola španjolskog prvenstva Valencia je na svojem terenu uvjerljivo svladala Betis 4:0. Domaća ekipa bila je bolja momčad tijekom cijelog susreta i zasluženo je osvojila tri boda kojima je zadržala treću poziciju na ljestvici.

Valencia – Betis 4:0 (1:0)

Valencia, stadion Mestalla
Strijelci: Jonas 7', Feghouli 63', Soldado 86', Piatti 87'

Valencia: Guaita, Barragán, Rami, Ricardo Costa, Jordi Alba, Albelda (od 78' Maduro), Parejo, Feghouli (od 73' Piatti), Canales (od 81' Bernat), Jonas, Soldado

Betis: Fabricio, Nelson, Paulao, Dorado, Nacho, Canas, Benat, Jefferson Montero (od 65' Sevilla), Jonathan Pereira (od 62' Amaya), Rubén Castro, Santa Cruz (od 71' Molina)

Valencia je na svojoj Mestalli vrlo uvjerljivo svladala Betis 4:0. Domaćini su poveli zgoditkom Jonasa na samom početku susreta, a preostala tri pogotka postigli su u drugom dijelu. Sofiane Feghouli je udvostručio vodstvo Valencije nakon sat vremena igre, a za još dva zgoditka zaslužni su Roberto Soldado i Pablo Piatti u završnim minutama utakmice.

Susret je odlično počeo za domaće nogometaše koji su poveli nakon šest minuta igre. Jonas je tada iskoristio slabiju reakciju obrambenih igrača Betisa koji su tražili zaleđe i poentirao za 1:0. Isti igrač opasno je zaprijetio i nešto kasnije, ali tada nije bio precizan.

Domaći nogometaši nastavili su s pritiskom na gol Betisa. Do kraja poluvremena zaprijetio je Feghouli, ali nije bio uspješan, dok je puno opasniji bio Sergio Canales, koji je pogodio vratnicu. Mladi Španjolac zaprijetio je ponovno na samom početku drugog poluvremena, ali tada je uspješniji bio vratar Betisa Fabricio.

Utakmica je postala mnogo teža za nogometaše Betisa u 58. minuti kada je Dorado zbog starta na Feghouliju dobio izravni crveni karton. Valencia je ubrzo iskoristila brojčanu prednost na terenu i pet minuta kasnije povećala svoje vodstvo. Za 2:0 pogodio je Feghouli na ubačaj Canalesa.

2:0 je stajalo na semaforu do same završnice utakmice, kada je Valencia postigla još dva pogotka. Prvo je u 87. minuti Soldado pogodio na asistenciju Piattija, a minutu kasnije Piatti je i sam poentirao nakon velike pogreške obrane Betisa.

Momčad Betisa je utakmicu završila s devet igrača. Minutu prije posljednjeg sučevog zvižduka isključen je Jorge Molina.

Posljednju utakmicu 35. kola u ponedjeljak navečer će odigrati Osasuna i Malaga.