Primera División, 35. kolo, 21.04.2012, 20:00 h, Camp Nou, gledatelja: 96.000
Suci: Alberto Undiano Mallenco (Navarra), Jesús Calvo Guadamuro (Andaluzija), Fermín Martínez I. (Navarra)
Sami Khedira 17'
Cristiano Ronaldo 73'
Real Madrid

Ante Dubravac • subota, 21.04.2012.

Pet kola prije kraja španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na svom Camp Nou dočekala Real Madrid. Gosti su se postavili čvrsto u obrani i iz kontre tražili svoje prilike te zasluženo došli do pobjede rezultatom 2:1. S nova tri boda Kraljevski klub je došao do velikih sedam bodova prednosti te se potpuno približio naslovu prvaka.

Alexis Sánchez
69'
17
Pedro Rodríguez
74'
4
Cesc Fàbregas
81'
Esteban Granero
74'
21
José Callejón
89'
20
Gonzalo Higuaín
90'+3'
José Mourinho

Ne tako davno Real Madrid je imao velikih deset bodova prednosti i mnogi su Kraljevski klub već proglašavali novim prvakom. Međutim nekoliko kikseva i primljenih golova u samim završnicama susreta te pozitivna serija Barcelone dovela je do situacije da uoči međusobnog dvoboja momčad Josea Mourinha ima samo četiri boda viška.

"Ako Real pobjedi ili sve završi podjelom bodova priča je završena, oni su prvaci. Ako mi dobijemo jurnjava se nastavlja," izjavio je uoči susreta Josep Guardiola koji je polako počeo Kraljevskom klubu nabijati komplekse. Naime, u posljednjih 14 susreta Guardiola je protiv najvećeg rivala slavio devet puta i zabilježio samo jedan poraz.

Mister Clasico

Jedan od najzaslužnijih igrača za Barcelonine uspjehe proteklih godina Xavi Hernández srušio je još jedan rekord. Osim što je na klupskoj ljestvici prvi po broju nastupa i po broju osvojenih trofeja, Španjolac je odigrao svoj 32. El Clasico te se još jednom upisao u klupsku povijest.

Od samoga početka susreta obje su momčadi krenule agresivno, a prvu priliku imali su gosti nakon kornera koji je izveo Özil lijepo je pucao Cristiano Ronaldo međutim Valdés odbija u korner. Već u idućem napadu greška Pepea, međutim Casillas dolazi do lopte prije Alvesa. Real je susret otvorio s visokim presingom što je domaćinima stvaralo probleme u pokušaju uspostavljanja njihove prepoznatljive igre.

U 17. minuti novi korner za goste, nova opasnost i vodstvo Reala. Pepeov udarac kratko je odbio Valdés, a Khedira spretno reagira ispred Puyola i zabija 108. prvenstveni pogodak Kraljevskog kluba u tekućoj sezoni čime ruši klupski rekord iz 1990. godine kada su Los Blancosi pod vodstvom Johna Toshacka ukupno bili precizni 107 puta.

Desetak minuta trebalo je Barceloni da se oporavi od šoka i složi veliku opasnost za goste. Messi je prekrasno proigrao Xavija koji izlazi sam pred Casillasa i kada su svi očekivali izjednačenje njegov udarac prolazi malo pokraj desne stative. Unatoč pritisku i većem posjedu lopte Messi i društvo do kraja prvog poluvremena nisu uspijevali opasnije zaprijetiti Realu koji se vrlo dobro branio i zasluženo na odmor otišao s minimalnim vodstvom. Ako je suditi po tradiciji domaćine u drugih 45 minuta čeka vrlo težak posao jer su Mourinhovi nogometaši ove sezone neporaženi kada su na gostovanju poveli s 1:0.

Pedrov 100. nastup

24-godišnji napadač Pedro Rodriguez upisao je svoj 100. prvenstveni nastup za Barcelonu. Pedro je debitirao 12. siječnja 2008. godine u susretu protiv Murcije i od tada se u Primeri u strijelce upisao 28 puta, a u povijest je ušao 2009. godine kada je postao prvi igrač koji je bio strijelac u šest različitih natjecanja.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je i počeo utakmicu, a u 54. minuti mladi Tello se ubacio iza leđa gostujuće obrane, ali je njegov udarac iz dobre situacije otišao visoko preko gola. Pritisak domaćina je postajao sve jači, ali susret je poprilično podsjećao na nedavno gostovanje Katalonaca u Londonu u sklopu Lige prvaka kada im nedostajao završni udarac s kojim bi došli do gola.

U 68. minuti s dvadesetak metara pokušava Xavi međutim rezultatske promijene nije bilo. Prvi potez s klupe je povukao Guardiola koji je uveo Alexisa Sáncheza koji mu se odužio u svom prvom kontaktu s loptom. Tellov udarac obranio je Casillas, međutim domaći igrači opet loptu vraćaju u Realov peterac gdje se odlično snalazi Sánchez i s poda zabija za 1:1 te vraća na Camp Nou vjeru u naslov prvaka.

I dok se euforija još nije stišala Mesut Özil je poslao odličnu loptu prema Ronaldu koji je izbjegao zaleđe, prošao Valdés i nakon samo tri minute igre vratio Real u pobjednički položaj. Bio je to 42. Portugalčev pogodak u sezoni čime se opet odvojio na ljestvici strijelaca od Messija.

U posljednjih desetak minuta domaćini su sve svoje snage bacili u napad u želji da dođu do izjednačenja što je Real koristio za brze kontre kao što je bila u 83. minuti međutim Benzema je bio sebičan. Osim vrlo vjerojatnog gubitka naslova bila je ovo idealna prilika za Barcelonu da dođe do 86. pobjede u međusobnim dvobojima čime bi se nakon 85 godina izjednačila s Kraljevskim klubom.

• Obrisan korisnik22.04.2012. u 22:43
    pa onda pretpostavljam da si negdje na dnu tablice sa svojim klubom, jer kod mene je suprotno, gledaju potencijal... ako si važan za svoj klub trener i ljudi oko terena će cijenit tvoju igru govorit će o tebi... treniram od 2. razreda nogomet i dok sam bio mlađi bio sam užasno sebičan, nisam volio... [više na forumu]
  • Vugi722.04.2012. u 21:31
    hahahaha daj molim te... A kakav je Barcelona gol zabila? 100 odbijanaca je bilo u tom napadu. To je planska akcija ili? Šta je to famozno Barcelona sinoć napravila?
    Vugi7
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 20:36
    pa LOL
  • Obrisan korisnik22.04.2012. u 16:19
    Mali se bruka. Daj ta Barca nemože ni Hajduk dobiti. Real je bio bolji. Ronaldo je prvi na lijestvici. Bojim se za Barcu nebi se čudio finalu Chelsea vs Real. :D Barci jedan dan odmora manje, i sigurno će ih ovaj poraz uzdrmat, dok će Real dobit na samopouzdanju.
  • soecc22.04.2012. u 16:07
    Ovo mi je definitivno najjače: Barcelonista: " reći da Barca u ovakvoj formi i sa ovakvom momčadi može izgubit doma protiv Reala je ekvivalent onim mojim gore navedenim prognozama." Bravo majstore. STvarno se razumiješ u nogomet. Pretpostavljam da si ga počeo pratit kad je Barcelona lani osvojila... [više na forumu]