Vodeni sportovi

Primorje izborilo finale s Jugom

Matej Milanović • ponedjeljak, 23.04.2012.

Primorje je u trećoj utakmici polufinala vaterpolskog prvenstva Hrvatske na svom bazenu porazilo Mladost s 8:6 i izborilo nastup u finalu, u kojem će kao i prošle sezone igrati protiv dubrovačkog Juga.

PRIMORJE - MLADOST 8:6 (2:1, 2:0, 2:3, 2:2)

Prvenstvo Hrvatske, polufinale, treća utakmica

Primorje: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 2, Franković, Muslim 1, Jelača, Da. Varga, Barać, Šetka 1, Garcia 3, Radić, Buljubašić. Trener: Roje.

Mladost: Pavić, K. Milaković 1, Radu 1, I. Milaković, Bukić, Pavičić, Živković 1, Udovičić, Bebić, Perić, Hinić 1, Mallarach 2, Pisk, Vukičević. Trener: Kobeščak.

Igrač više: Primorje 5/13, Mladost 5/14

Peterci: Primorje 2/2, Mladost -

Suci: Periš, Savinović

Nakon subotnje pobjede Primorja, Riječani i Mladost ponovno su se susreli u Rijeci u trećoj i odlučujućoj utakmici njihove polufinalne serije vaterpolskog prvenstva Hrvatske. Gosti iz Zagreba su loše otvorili utakmicu, propustivši veliki broj prilika, što je Primorje spremno iskoristilo i na poluvremenu imalo velikih 4:1.

U trećoj četvrtini Mladost je dvaput smanjivala na jedan razlike, prvo preko Hinića, potom preko Radua, ali su Riječani spremno vraćali na +2 pogotcima Xavija Garcije i Šetke. Tako se u posljednju četvrtinu ušlo pri 6:4 za Primorje.

Četvrta dionica sličila je trećoj. Naime, Mladost je dvaput uspijevala doći na -1, no nijednom nije izjednačila. Gol koji je definitivno riješio utakmicu postigao je Xavi Garcia, za konačnih 8:6 osamdesetak sekundi prije kraja dvoboja.

Nakon toga Mladost je imala igrača više, no nije ga uspjela iskoristiti i do isteka vremena nije više zaprijetila protivnicima. Primorje će tako igrati finale protiv Juga, a protiv Mladosti će ponovno igrati u polufinalu Lige prvaka, na završnom turniru koji će se igrati u Oradei u svibnju.

• Obrisan korisnik23.04.2012. u 11:46
    superliga krece ove jeseni, potvrdio predsjednik primorja. a sto se tice finala, totalna debilana, rastegli cijelu sezonu kroz x mjeseci, a sad finale 5 utakmica (eventualnih), strpali u tjedan dana, s tim da se druga i treca igraju dan za danom (28. i 29.). bravo za organizatore :(
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 11:25
    Nama uvijek idu 3 u LP posljednjih godina
  • Zvrx23.04.2012. u 08:42
    Ako se ne varam, ovime je Mladost izgubila Euroligu iduće sezone. Mislim da je vrijeme za pokrenuti Superligu i uništiti LEN do kraja. Čestitke Primorju na finalu.