Barcelona pobjedom zaključila sezonu, preokret Mallorce u završnici

Petar Jenjić • nedjelja, 26.05.2024.

Odigrane su posljednje četiri utakmice 38. kola španjolske Primere. Dvije su završile remijima, a dvije gostujućim pobjedama od 1:2. Mallorca je u završnici preokrenula Getafe, dok je Barcelona slavila kod Seville...

Posljednju utakmicu sezone u Primeri odigrali su Sevilla i Barcelona, a do pobjede je stigla katalonska momčad rezultatom 1:2 i završila na drugom mjestu s deset bodova zaostatka za prvakom Real Madridom.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U vodstvo je doveo Robert Lewandowski u 15. minuti nakon ubacivanja Joaa Cancela, dok je u 31. na 1:1 izjednačio Youssef En Nesyri. Pobjedu gostima donio je Fermin Lopez u 59. minuti. Pobjedom se od klupe Barcelone oprostio Xavi Hernandez.

U ranijim utakmicama, Las Palmas i Alaves remizirali su za kraj sezone, završilo je 1:1. Gosti su vodili pogotkom Carlosa Vicentea iz 50. minute, ali je u 71. rezultat poravnao Marc Cardona.

Bodove su podijelili i Celta Vigo i Valencia, a njihov dvoboj završio je 2:2. Gosti su u dva navrata bili u vodstvu, prvo autogolom Carlosa Domingueza, a zatim Alberta Marija iz penala.

Do izjednačenja domaćin je stigao preko Iaga Aspasa iz jedanaesterca, a zatim i golom Anastasiosa Douvikasa.

Mallorca je sezonu zaključila na gostovanju kod Getafea pobjedom od 1:2. Domaćin je bio u vodstvo golom Gastona Alvareza, ali preokret u samoj završnici susreta napravili su Vedat Muriqi i Pablo Maffeo.