Real Sociedad 0:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Atletico pobjedom kod Real Sociedada zaključio sezonu

Mario Borko • subota, 25.05.2024.

U posljednjem, 38., kolu LaLige, Atletico Madrid je na gostovanju kod Real Sociedada slavio s 0:2, a strijelci su bili obrambeni igrači...

U utakmici koja nije imala nikakav rezultatski značaj i koja se igrala za prestiž, Atletico Madrid je po drugi puta ove sezone porazio je Real Sociedad. Ovoga puta u San Sebastianu završilo je 0:2 za goste iz Madrida koji su prvenstvo završili na četvrtom mjestu.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sociedad je siguran šesti, ali nikada nije lijepo sezonu završiti s porazom. Odmah na startu je krenulo loše za Baske kad je Atletico vrlo lijepu akciju završio golom. Igrala se deveta minuta, Marcos Llorente sjajno se ubacio iz drugog plana i odlično centrirao u sredinu. Antoine Griezmann je zakasnio, ali Samuel Lino bio je na pravom mjestu i donio rano vodstvo gostima.

Domaći su pokušavali, najbolji momentum imali su sredinom prvog dijela, ali u nastavku je Atletico uspio kontrolirati utakmicu i ostaviti ih bez velike prilike. Sudačka nadoknada bila je vrlo zanimljiva. Najprije je zbog drugog žutog kartona Saul Niguez ranije otišao na tuširanje, a onda je Atletico u 93. postavio konačnih 0:2.

Još jedna lijepa akcija, ovog puta Alvaro Morata je izbjegao zaleđe i čvrsto ubacio u sredinu. Tamo nije bilo nikog od domaćih pa Reinildo Mandava bez problema zaključuje sezonu svojim drugim golom u prvenstvu.

Atletico je na kraju završio četvrti i sa 76 bodova je usamljen na toj poziciji. Deset poraza previše je za momčad Diega Simeonea koja nakon naslova prvaka prije tri godine previše stagnira. Griezmann je sezonu završio kao prvi strijelac i asistent momčadi, a Morata je s 15 golova izjednačio svoj najbolji golgeterski učinak u karijeri.

Real Sociedad neće na jesen igrati u Ligi prvaka, ali nastupat će u Europskoj ligi gdje će sigurno biti jedan od kandidata za osvajanje. Mikel Oyarzabal predvodio je ekipu s devet golova, ali ostane li u klubu druge će sezone trebati dodatnu pomoć.