Osasuna 1:1 Villarreal
Villarreal

Sjajni Budimir vratio se u prvih jedanaest i odmah zabio!

Mario Borko • subota, 25.05.2024.

Osasuna je sezonu završila remijem protiv Villarreala. Hrvatski napadač izbivao je zbog ozljede rebara s terena četiri utakmice, u prošloj je ušao u završnici, a sada je krenuo od prve minute i odmah se upisao u listu strijelaca...

Sjajne vijesti uoči Europskog prvenstva stižu iz Španjolske. Osasuna je odigrala posljednju utakmicu ove sezone u LaLigi, a na terenu se od prve minute, nakon više od mjesec dana, našao Ante Budimir. Hrvatski reprezentativac odmah je bio i strijelac, a njegova momčad prvenstvo je završila domaćim remijem, 1:1, protiv Villarreala.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obje ekipe su u utakmicu ušle bez rezultatskog imperativa. Žuta podmornica je sigurna osma, a Osasuna je eventualnom pobjedom mogla s 11. skočiti na deseto mjesto. Početak je bio skroman, a onda je u 30. minuti Ruben Pena vrlo lijepo probio stranu i povratnom loptom pronašao Budimira. On se sjajno snašao i vrlo lijepo slabijom lijevom nogom poentirao za svoj 17. pogodak sezone.

Držali su domaći tu prednost do 57. minute, a tada Alejandro Baena izvrsnim dodavanjem u mat poziciju izbacuje Josea Luisa Moralesa koji vara vratara i mirno zabija za 1:1. U nastavku nije bilo velikih prilika, Osasuna je bila ta koja je dominirala, a vječni Pepe Reina na vratima gostiju skupio je pet obrana.

30 sekundi prije kraja utakmice Villarreal je zabio pobjednički pogodak, strijelac je ponovno bio Morales, ali bio je u nedozvoljenoj poziciji. I jedni i drugi su sezonu završili slabijeplasirani nego prošle godine i ove jeseni neće igrati u europskim natjecanjima.

Budimir je na najbolji mogući način zaključio sjajnu sezonu. Zaustavio se na 17 golova i dvije asistencije. Da ga ozljeda nije izbacila iz kadra možda bi se borio i za mjesto prvog strijelca, a ovako je ostao peti.

Pichichi trofej pripast će Ukrajincu Artemu Dovbyku koji je postigao 24 zgoditka. Alexander Sorloth imao ga je priliku prestići na ovoj utakmici, ali je zbog ozljede igru napustio već u 17. minuti.