Atalanti i Cagliariju važne pobjede

Mišo Gulić • utorak, 24.04.2012.

Važne prvenstvene pobjede u zaostalom 33. kolu na domaćim terenima ostvarili su Atalanta i Cagliari na uštrb klubova koji se nalaze u zlatnoj sredini ljestvice, Chieva i Catanije.

U prvim utakmicama 33. kola talijanskog prvenstva Atalanta je minimalnom pobjedom nad Chievom učinila velik korak ka opstanku u Serie A, dok je nešto uvjerljiviji bio Cagliari u srazu s Catanijom te se tako i sam primakao istom cilju.

Na stadionu Atleti Azzurri d'Italia u Atalanti domaća momčad ugostila je Chievo koji se nalazi u prilično komotnoj situaciji, s davno osiguranim opstankom i bez mogućnosti da pokuša uloviti neko od mjesta koja vode u Europu.

Nakon prilično siromašnog prvog dijela domaćin je u nastavak ušao mnogo odlučnije, a rezultat pritiska na vrata Chieva bio je zgoditak za vodstvo od 1:0 kojeg je, na asistenciju Schelotta, postigao Moralez. Zgoditak je to koji se na kraju pokazao i jedinim, a uz tri boda, vjerojatno vrijednim i opstanka.

Sjajnu utakmicu na Sardiniji odigrali su Cagliari i Catania, a nakon 90 odigranih minuta domaći su slavili uvjerljivu pobjedu, no velike zasluge za netaknutu mrežu idu na račun njihovog vratara koji je branio "nemoguće".

Već nakon 20. minuta igre Ribeiro je doveo domaće u vodstvo, nakon čega su i gosti nekoliko puta opasno priprijetili, međutim, sjajan je na vratima Cagliarija bio vratar Avramov, a tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku susreta gledatelji su ponovno vidjeli napadački orijentirane momčadi, a u takvoj igri bolje su se snašli domaći i golovima Pinille u 79. te Ibarba u 90. minuti došli do uvjerljive pobjede od 3:0, što će im pred završne prvenstvene obračune skinuti imperativ uspjeha, barem za kratko.

Nebo i zemlja

Bayern je neviđenom lakoćom utrpao Dinamu devet golova, a mogao je mirne duše još barem pet-šest. Katastrofa Dinama, najružniji poraz u...

• KORISNIK 00725.04.2012. u 01:16