Dobar posao Napolija i Intera u Italiji

Borna Rupnik • srijeda, 25.04.2012.

U susretima odgođenim zbog smrti Piermarija Morosinija Napoli i Inter iskoristili su poraze svojih konkurenata i i poboljšali svoje izglede u borbi za europske pozicije...

Iza leđa vodećeg talijanskog dvojca, Juventusa i Milana, koji svoje utakmice igra u 18 sati, vodi se žestoka borba za preostale pozicije koje vode u europska natjecanja.

Na trećem je mjestu nakon odigravanja odgođenih utakmica ostao Lazio, usprkos porazu kod jednog od "davljenika", Novare, koja je tako upisala prvu pobjedu u šest utakmica. Prednost domaćinu autogolom je u 35. minuti donio Diakite nakon udarca Mazzaranija, no odmah je s druge strane za 1:1 zabio Candreva. Nogometaši Edoarda Reje poveselili se u nastavku nakon pogotka Kozaka, koji je poništen zbog zaleđa, a praznih su ruku ostali u 79. minuti, kada je Mascara pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 2:1, rezultat koji je u završnici sačuvao vratar Fontana.

Vezane vijesti

Na bod do Lazija stigao je Napoli pobjedom na gostovanju kod Leccea. Domaći su igrači tako ostali u zoni ispadanja, a Mazzarrijevom sastavu tri su boda donijeli Hamšik lijepim pogotkom u rašlje na početku prvog i Cavani na početku drugog poluvremena.

U izravnom obračunu konkurenata Inter je pobijedio Udinese u gostima 3:1 te obje momčadi imaju po 52 boda. Domaća je momčad povela već u petoj minuti preko Danila, nakon dobre kombinacije Di Natalea i Armera. No, Inter se brzo vratio i preokrenuo, na krilima Nizozemca Sneijdera.

U desetoj je minuti njegov udarac Handanovič propustio u mrežu, a u 28. minuti Sneijder ga je prebacio za vodstvo gostiju iz Milana. Pobjeda Intera zapečaćena je već prije odlaska na odmor, kada je Alvarez uzeo stvari u svoje ruke i pogodio prizemnim udarcem od vratnice.

Roma je zahvaljujući porazu od Fiorentine pred svojim navijačima sada tek sedma. Igrala se tek druga minuta kada je Lazzari ubacio za Jovetića, a crnogorski napadač bio precizan za 0:1 na semaforu. Izjednačenje je stiglo u 71. minuti, kada je Gago proigrao Tottija, a Romin kapetan zabio, dok je Violama sva tri boda u sudačkoj nadoknadi osigurao Lazzari. Vučica je utakmicu završila s desetoricom zbog isključenja Osvalda.

Budanov Palermo poražen je od Parme, premda je vodio od šeste minute golom Hernandeza. Parma je preokrenula u 55. i 70. minuti preko Okake Chuke i Biabianyja. Hrvatski je napadač zaigrao u udarnoj postavi, a sredinom drugog dijela zamijenio ga je Iličić.

Destro i Diamanti režirali su remi Siene i Bologne, koji je završio 1:1.

• hanson25.04.2012. u 18:40
    I ja se isto nadam ali mislim da bi možda bilo bolje da se ne plasiraju ni u jedno europsko natjecanje jer bi to morattija moralo potaknuti da pomladi momčad. Ovako ako se uspiju plasirati u ligu prvaka sezona se neće ocjeniti kao potpuno propala i onda bi sve moglo ostati isto
    hanson
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 18:25
    Makar Inter ne igra za prvaka, riješit će prvenstvo. Predzadnje kolo igraju Inter i Milan.
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 17:48
    i sad ću se opet ja ponadat da bi inter ipak mogao do lige prvaka, a onda će sljedeće kolo izgubit od nekog leccea ili novare