Borriello i Boateng za status quo

Borna Rupnik • srijeda, 25.04.2012.

Juventus je zadržao svoju prednost na vrhu talijanskog prvenstva. Kandidati za naslov prvaka do pobjeda su stigli postigavši tek po jedan pogodak, u završnim fazama svojih utakmica...

U posljednja četiri kola Serie A torinska će Stara dama ući sa tri boda viška nad prvim pratiteljem, braniteljem naslova Milanom. Obje su se momčadi u srijedu dugo mučile sa svojim protivnicima, ali i stigle do pogotka vrijednog tri boda.

Juventus je na gostovanju kod otpisane Cesene mogao do vodstva već u devetoj minuti utakmice, kada je uz burne proteste domaćina dosuđen kazneni udarac za vodeću momčad lige. Međutim, iskusni Andrea Pirlo s bijele je točke pogodio vratnicu.

Imali su Torinezi još nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu, a u nastavku je ključni potez povukao trener Antonio Conte koji je u 74. minuti u igru ubacio Del Piera i Borriella. Samo šest minuta kasnije Del Piero je ubacio, Vučinić spustio loptu, a Borriello natrčao i pogodio za vrijednu pobjedu.

Milan je protiv Genoe još dulje morao gledati 0:0 na semaforu. Rossoneri su imali više loptu u svojim nogama, ali bez puno pravih prilika, a od 72. minute i brojčanu prednost na terenu jer je zbog dva žuta kartona bio isključen Boško Janković.

Igrala se 86. minuta kada je lopta u kaznenom prostoru stigla do Kevin-Princea Boatenga, također džokera s klupe, koji je s desne strane uspijeva poslati ispod Freya i osigurati Milanu barem isto odstojanje za preostale prvenstvene utakmice.

Genoa, na čijoj je klupi nakon navijačkih izgreda tijekom vikenda debitirao Luigi di Canio, ostaje samo s bodom prednosti iznad zone ispadanja.

• Obrisan korisnik26.04.2012. u 07:37
    Milan igra super očajno, k tome imas teži raspored do kraja. Prije svega Intera za kojeg već vidim da će ih lišiti scudetta na dresu. Inače, još će Inter na kraju izboriti LP..što kao veliki navijač Intera nikako ne bi volio, uslijedila bi nova sezona sramoćenja sa Stankovićem, Cordobom, Palombom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.04.2012. u 00:18
    ko god je gleda Milana mora reć da je Milan očajno odigra...al nema predaje FORZA MILAN
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 21:47
    Forza Milan.
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 21:42
    Jako teška utakmica za Juve. Usporen tempo i teške noge. Malo pravih šansi..Na kraju, nakon zadnjeg stiska u trajanju od 15 minuta Juve uspjeva zabiti. Iako ne podnosim Borriella, drago mi je bilo vidjet prolom emocija kod njega. Ipak on nije napadač za Juve.Danas je Matri bio jako loš, uvijek na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 20:29
    Ruka je bila vani tako da nije trebao biti penal. Pirlo drugu tekmu zaredom promašuje al opet je sve dobro ispalo. Još smo korak bliže scudettu. FORZA JUVE ALE