Premijer liga - Liga za prvaka, 4. kolo, 25.04.2012.
RK Zagreb 32:18 Poreč
Poreč

Zagrebaši odradili trening prije Kiela

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • srijeda, 25.04.2012.

Momčad CO Zagreba je, nakon izborenog remija s rukometašima Kiela te netom prije uzvrata na gostujućem terenu u sklopu četvrtfinala Lige prvaka, zaigrala i u domaćem prvenstvu. Zagrebaši su opet bili domaćini te su snage odmjerili s rukometašima Poreča, protiv kojih su stigli do nove uvjerljive pobjede s čak 14 pogodaka razlike.

CO Zagreb – Poreč 32:18 (16:10)

ZAGREB – Kutija šibica, Gledatelja: 150
Suci: Kober/Sunajko

CO Zagreb: Pešić 17 obrana, Šego; Marić 3, Brozović 1, Kopljar 3, Šprem 5, Matulić 1, Špiler 2, Šebetić 1, Gojun 5, Štrlek 4, Horvat 3, J. Valčić 1, Vukić, T. Valčić, Kaleb 3
Trener: Slavko Goluža

Poreč: Sladoljev 9 obrana, Tomaić 2; Ćužić 2, Galijot 2, Vujić 2, Prelac, Coric 1, Gavranović, Petrić 1, Rađaković 5, Thoss 1, Gruičić 1, Miličević 3
Trener:Tilen Tomšić

Sedmerci: CO Zagreb: 4/6; Poreč: 6/6
Isključenja: CO Zagreb: 4 min.; Poreč: 4 min.

Hrvatski prvak, CO Zagreb, netom prije najvažnijeg susreta sezone, točnije, uzvratne utakmice četvrtine finala Lige prvaka u kojem će snage ponovno odmjeriti s njemačkim viceprvakom Kielom, odradio je svoje obaveze i u domaćem prvenstvu. U četvrtom kolu Lige za prvaka Hrvatske Zagreb je u svojoj Kutiji šibica zaigrao protiv gostiju iz Poreča te je osigurao novu uvjerljivu pobjedu 32:18.

Zagrebov trener Slavko Goluža u susret je krenuo s Ivanom Pešićem na vratima, krilima Zlatkom Horvatom i Manuelom Štrlekom te Jakovom Gojunom, Markom Kopljarom i Josipom Valčićem u sredini, dok je kao prednji u 5-1 obrani zaigrao mladi Lovro Šprem.

Iako je prvi napad pripao rukometašima Poreča, na Zagrebovu golu siguran je Pešić koji tako omogućuje svojoj momčadi da dvoboj započne vodstvom 1:0. Za njega je zaslužan najbolji desni vanjski rukometaš u Europi, Marko Kopljar. U istoj minuti na drugoj strani Matija Rađaković izjednačava na 1:1, a igra gol za gol potrajala je tek do osme minute kada Zagrebaši mini serijom od tri pogotka odlaze na +3 (5:2), a potom novom serijom, ovoga puta 4-0, povisuju svoju prednost na +6 i 9:3.

Naredne minute obilježile su čvrste obrane te brojni udarci s linije sedam metara u kojima su se posebice istaknuli domaće lijevo krilo, Manuel Štrlek, te Matija Rađaković iz gostujućih redova. Zagrebovo vodstvo, međutim, samo raste (13:6) te trećeplasirana momčad Regionalne lige tako u samu završnicu ulazi s prednošću od osam pogodaka (15:7). Do odlaska na odmor gostujuća se momčad budi pa s tri uzastopna pogotka smanjuje svoj zaostatak na šest golova razlike (10:16).

Prve minute nastavka obilježili su Zagrebovi Marino Marić te Jakov Gojun koji vode svoju ekipu ponovno na +8 (20:12), dok sredinom drugoga poluvremena vidno raspoloženi Pešić gotovo potpuno zaustavlja igrače Poreča čime se domaće vodstvo samo povisuje (23:13, 27:15). Posebno je dobra bila suradnja Ante Kaleba s Lovrom Špremom, njih dvojica vode Zagreb na uvjerljivih +15 (30:15).

Sama završnica susreta donijela je dva isključenja Poreča, ali i realizirane gostujuće sedmerce, koji Porečane održavaju na 15 golova razlike (32:17), dok na konačnih -14 (18:32) smanjuje David Miličević. Zagrebaši su tako osigurali i drugo slavlje u domaćem prvenstvu te je pred njima sada itekako važno gostovanje kod momčadi Kiela.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Šprem i Gojun s po pet postignutih pogodaka. Ivan Pešić na Zagrebovim je vratima sakupio 17 obrana, dok je Porečov Tomislav Sladoljev obranio devet lopti. Najbolji kod Poreča bio je Rađaković također s pet golova.

• canastra25.04.2012. u 20:17
    moram priznat da me je mali Lovro iznenadio protiv Kiela smirenošću u završnici i dobrom igrom u 5-1 obrani,samo tako nastavi i biti ćeš bolji i od brata
    canastra
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 20:11
    Da mu nije mame koja ga uporno gura ne bi mlađi Šprem mogao igrat za Zagreb ni na treningu
  • Ronaldo925.04.2012. u 20:09
    Lovro je dobar, nadam se da nece završit poput brata, koji je u vecini velikih utakmica znao podbaciti