Premijer liga - Liga za prvaka, 4. kolo, 25.04.2012.
Nexe Našice 31:25 Siscia
Siscia

Našičani pobijedili Siščane

Sportnet • četvrtak, 26.04.2012.

Nexe je u utakmici protiv Siscije pokazao i dobru i lošu stranu, pa su Siščani jedno vrijeme imali egal, no na kraju je ekipa iz Našica odnijela pobjedu.

NEXE – SISCIA 31:25 (16:12)

Premijer Liga za prvaka, 4. kolo
ŠŠD OŠ kralja Tomislava, Gledatelja: 300
Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd n/m)

NEXE: P. Lelić (5 obrana), Kozina 3, Mataija 2, Eter 2, F. Lelić 2, Barišić-Jaman 2, Varvodić 1, Kedžo 6, Slišković 1, Pivac (3 obrane), Obad 2, Kević 4, Velić 6, Šunjić (7 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

SISCIA: Palaić, Tojčić 4, Bjeliš 5, Jurjević 3, Žarković, Balić, Raić 3, Somić, Baltić 3, Crnić, Kvesić, Nuić 3, Čutura 3, Nikić, Kobetić 1, Bilušić (14 obrana)
Trener: Josip Ražić

SEDMERCI: Nexe 1/2 (F. Lelić), Siscia 1/3 (Nuić)
ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Kozina, Varvodić, Slišković, Kević), Siscia 2 minute (Raić)

Nexe je, kao i protiv Splita, odlično otvorio utakmicu, a 7:3 je bilo u desetoj minuti. Identičnu je razliku Siscia ostvarila u sljedećih deset minuta, pa su se stvari vratile na početak.

Ipak, bolja igra u obrani u posljednjoj trećini prvog dijela donijela je Našičanima ugodnih +4 na odmoru. Nastavak je ponovno bio raznolik.

Rukometaši Nexea su "šetali" od akcija za pamćenje do onih za zaborav. Jednu svakako treba izdvojiti, Perica Lelić brani sedmerac Čuturi, lopta se odbija u ruke igrača Siscije, Lelić brani i taj zicer, kreće našička kontra, a Eter zabija iz "mrtvog" kuta.

Utakmica se privodi kraju rutinirano, konačnih 31:25 ipak nije realan odnos snaga jer Nexe je, uz malo više koncentracije i volje, mogao i trebao završiti utakmicu s puno većom razlikom. Do isteka šezdesete minute upisano je čak 20 tehničkih pogrešaka domaćina, što je zbilja previše.

Najefikasniji su bili Kedžo i Velić sa šest zgoditaka, a Kević je bio uspješan u sva četiri pokušaja. Vratari su sakupili ukupno 15 obrana, Šunjić je imao sedam, Lelić pet, a Pivac tri. Kod gostiju je Bilušić upisao 14 obrana, a Bjeliš pet zgoditaka.