Maj Gašparac • utorak, 01.05.2012.

U utorak su odigrane prve tri utakmice novog kola španjolskog prvenstva u kojima su Villarreal i Granada upisali bitne bodove u borbi za ostanak u ligi, a nogometaši Getafea propustili priliku za približavanje pozicijama koje vode u europska natjecanja.

Nogometaši Getafea odigrali su 1:1 na svojem terenu s posljednjom momčadi lige, Racingom iz Santandera, i na taj način propustili priliku za približavanjem pozicijama koje vode u europska natjecanja. U prvom poluvremenu gostujući nogometaši su mogli povesti iz jedanaesterca, no udarac Papakoulija Diopa nije pronašao put prema mreži.

Mnogo je uspješniji bio nogometaš Getafea Miku, koji je uspješno realizirao najstrožu kaznu i doveo svoju ekipu u rezultatsku prednost. No, vodstvo domaćina dodatno je motiviralo Racing koji je pet minuta kasnije poravnao rezultat, a strijelac izjednačujućeg zgoditka bio je Diop.

U drugoj utakmici dana nogometaši Granade svladali su Espanyol na svojem trenu 2:1 i praktički osigurali ostanak u ligi. Najzaslužniji za pobjedu Granade bio je napadač Odion Ighalo, koji je postigao oba pogotka za svoju ekipu.

Domaćini su dobro započeli utakmicu, a Ighalo je prvi zgoditak postigao nakon pola sata igre. Tada je dobro reagirao nakon ubačaja Franca Jare i smjestio loptu u mrežu. Nastavila je zatim Granada s dobrom igrom, a mreža Espanyola se ponovno tresla šest minuta kasnije.

Ighalo je pogodio glavom nakon centaršuta Davida Cortesa i doveo svoju ekipu u veliku prednost uoči poluvremena. Drugi dio utakmice bolje su započeli nogometaši Espanyola, koji su uspjeli smanjiti svoj zaostatak u 54. minuti. Didac Vila je tada pogodio lijepim udarcem s 25 metara. Do kraja utakmice Espanyol je pokušavao izjednačiti, prilike su imali Coutinho, Rui Fonte i Alvaro Vasquez, no nisu bili uspješni te tako momčad iz Barcelone nije uspjela izbjeći treći uzastopni poraz.

U posljednjoj utakmici Villarreal je svladao Sporting 3:2 i tako došao na milimetar do osiguravanja ostanka u ligi. To se ne bi moglo reći za momčad iz Gijóna koja je ovim porazom učinila veliki korak prema Segundi. Nogometaši 'Žute podmornice' bolje su ušli u utakmicu i poveli nakon 20 minuta igre kada je pogodio Mario.

No, momčad Sportinga nije se predavala i uspjela je doći do izjednačujućeg zgoditka u završetku poluvremena, a pogodio je Lora udarcem iz daljine. Radost ekipe iz Gijóna nije dugo potrajala. Villarreal se vratio u vodstvo nakon što je Marcos Senna uspješno realizirao jedanaesterac.

Villarreal je svoju prednost povećao nakon deset minuta igre u drugom dijelu zgoditkom Hernana Pereza, a i Sporting je do kraja utakmice uspio postići još jedan zgoditak. Pogodio je Galvez u 85. minuti, no rezultat se više nije mijenjao. Hrvatski napadač Mate Bilić odigrao je posljednjih pola sata za momčad Sportinga.

• Obrisan korisnik03.05.2012. u 12:02
    Bravo, submarina amarilla!!! Bilo bi šteta da podmornica nakon Europe i činjenice da su jedna od rijetkih ekipa što su uspili ne izgubiti od Reala i Barce, potonu u 2.ligu... Puno sreće i bolje rezultate slijedeće godine!!!