Borna Rupnik • srijeda, 02.05.2012.

Nogometaši Barcelone upisali su još jednu uvjerljivu pobjedu u Primeri, a velik razlog za zadovoljstvo ima i zeleno-bijeli dio Seville. U gradskom derbiju viđen je preokret uz pogodak u sudačkoj nadoknadi...

Momčad Josepa Guardiole svladala je Malagu u 36. kolu španjolskog prvenstva rezultatom 4:1, uz tri pogotka sjajnog Argentinca Lionela Messija.

Malaga je susret otvorila vratnicom, međutim, Barcelonu je u vodstvo doveo Carles Puyol, koji je u 14. minuti okončao akciju Messija i Andresa Inieste. Malaga je usprkos inicijativi domaćina uzvratila u 27. minuti, kada je ubacio Gamez, Rondon u padu glavom matirao pričuvnog vratara Pinta, koji je zaigrao umjesto prehlađenog Valdesa.

Pao i Gerd Müller

S nova tri pogotka na svom kontu, Lionel Messi oborio je i rekord njemačkog napadača Gerda Müllera po broju pogodaka u jednoj sezoni. Müller ih je imao 67, a Argentinac je sada na brojci 68.

Nakon starta asistenta Gameza na Iniesti, na samom rubu šesnaesterca, Messi je s 11 metara vratio prednost Barceloni, a u 60. minuti sam je izborio i drugi kazneni udarac na susretu. Vlastoručno ga je i realizirao, a za hat-trick se pobrinuo samo pet minuta poslije. Uposlio ga je Iniesta izvrsnim dodavanjem kroz sredinu, a vratar Kameni matiran je elegantnim prebacivanjem.

Malagi za utjehu, do pobjeda nisu stigli ni njezini prvi pratitelji, Levante i Atletico Madrid. Levante je poražen u Zaragozi, zahvaljujući pogotku Oriola iz 11. minute, čime je domaćin produžio nadu u očuvanje svog prvoligaškog statusa. Tomislav Dujmović cijelu je utakmicu prosjedio na klupi Zaragoze.

Atletico Madrid na svom je terenu osvojio samo bod protiv Real Sociedada. Prvo ime Madriđana bio je Gabi, koji je pogodio za vodstvo Atletica u 54. minuti, da bi u 69. i 73. zaradio dva žuta kartona. Igrača više Real Sociedad je kapitalizirao u sudačkoj nadoknadi, kada Vela pogađa za konačnih 1:1.

Sudačka nadoknada odlučila je pobjednika i u gradskom derbiju Seville i Betisa. Sevilla je pred svojim navijačima povela već u petoj minuti preko Negreda, ali izjednačio je Etxebarria netom prije odlaska na odmor.

Ivan Rakitić priliku je dobio od 57. minute umjesto Reyesa, a u sudačkoj nadoknadi, uz isključenje domaćeg veznjaka Medela, Etxebarria je ponovno smjestio loptu u mrežu za slavlje Betisa.

Mallorca je pogotkom Castra iz 62. minute svladala Rayo Vallecano.

• Obrisan korisnik03.05.2012. u 10:57
    S ovim rekordom zasjenio i ronalda koji također odigrao izvanrednu sezonu. Trenutno je messi- ronaldo 68-58, a u primeri je tijesnije, 46-44. Nadam se da će Messi ostvariti barem 70 golova i 50 u primeri.
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 10:28
    Nažalost nakon ovakve sezone može samo prema dolje. Bez naslova u Primeri i LP neće biti prilike ponoviti ovakvu sezonu. Barem ne slijedeće godine. Šteta
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 10:26
    Rekordi postoje da bi se rušili,ali ovaj je ipak jedan koi če se teško ikad dostići jer makar u sezoni se sada igra velik broj utakmica ali je i nogomet postao prezahtjevan. Zato je i samim tim taj rekord vredniji
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 08:06
    Stvarno je osvojio skoro sve, čak ima i zlato s olimpijskih igara. Još mu fali naslov copa americe i svjetskog prvaka. Imat će priliku 2014-te i 2015-te.
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 06:47
    da ali svejedno , messi u ligi prvaka zabija 0,75 golova po utakmnici , više od ikog