Montpellier
Montpellier 2:2 Evian
Evian

Lovro Štrbinić • srijeda, 02.05.2012.

U prvoj utakmici 35. kola francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je propustio napraviti veći korak prema osvajanju naslova. Na svom travnjaku je odigrao 2:2 s momčadi Eviana i otišao na šest bodova prednosti pred PSG-om.

Ubrzani ritam Le Championnata ovog tjedna donosi dva prvenstvena kola. Tijekom utorka je odigrana jedna utakmica 35. runde francuskog prvenstva, a Montpellier je pred svojim navijačima imao priliku dodatni povećati prednost pred pratnjom.

Protivnik lideru bio je Evian, klub koji se nalazi u sredini tablice i koji se činio idealnim suparnikom za približavanje naslovu igrača pod vodstvom Renea Girarda. U 42. minuti izgledalo je da su domaćini na pravom putu prema osvajanju sva tri boda, nakon što je Belhanda realizirao kazneni udarac.

Ipak, samo dvije minute nakon toga Khelifa je pronašao Kahlenberga, koji je zabio za 1:1, rezultat s kojim se otišlo na predah. U nastavku se, pak, na pogodak čekalo 24 minute, a tada je Berigaud šokirao domaće navijače.

Uslijedio je lov igrača Montpelliera za izjednačujućim pogotkom, a on je stigao u 84. minuti kad je Giroud na dodavanje Souleymanea Camare zabio svoj 21. prvenstveni pogodak u sezoni. No, to nije bilo sve od uzbuđenja.

U sudačkoj nadoknadi dosuđen je kazneni udarac za domaćine nakon prekršaja na Cabelli, nakon čega je uslijedila velika gužva i tučnjava na terenu. Najžešći su bili Belhanda i Mongongu te su obojica isključena, a čekanje na izvođenje najstrože kazne očito je omelo Camaru.

Njegov udarac s 11 metara obranio je vratar Eviana Andersen i sačuvao bod gostima. Montpellier je povećao prednost pred Parižanima na šest bodova, uoči njihove sutrašnje utakmice protiv Saint-Etiennea, dok je Evian ostao na devetom mjestu prvenstvene ljestvice.

• Obrisan korisnik02.05.2012. u 23:08
    mater im jebem sada nadju promasit penal u 99-oj minu. kada ih ja cekam za pare -.-''