PSG stigao na tri boda do Montpelliera, Lille prati u stopu

Borna Rupnik • srijeda, 02.05.2012.

Kiks vodećeg Montpelliera omogućio je PSG-u smanjivanje zaostatka na samo tri boda. Momčad Carla Ancelottija odradila je svoj dio posla, a iza leđa Parižana vreba branitelj naslova...

Na svom Parku Prinčeva Ancelottijevi su nogometaši iskoristili remi Montpelliera u utorak (2:2 protiv Eviana) i primaknuli se prvom mjestu na tri boda zaostatka, tri kola prije kraja prvenstva.

Prednost je Parižanima u 21. minuti donio Nene, preciznim udarcem s 11 metara, nakon starta Marchala na Menezu, a na sudačku su odluku gosti imali dosta primjedbi. Mogao si je PSG olakšati život već prije poluvremena, ali je Menez pogodio okvir gola.

Carlo Ancelotti: "Pritisak je bio velik nakon kiksa Montpelliera, ali uspjeli smo ostati u borbi za naslov. Pred nama su još tri utakmice, a ići ćemo korak po korak i pokušati pobijediti sve protivnike do kraja natjecanja".

Neizvjesnih 1:0 stajalo je na semaforu sve do 88. minute, kada je Jallet asistirao Pastoreu, a Argentinac postigao svoj 12. gol sezone.

Trećeplasirani Lille ostao je na dva boda zaostatka za Parižanima zahvaljujući pogotku De Mela glavom na gostovanju kod Nice, već u šestoj minuti. Asistent mu je ubačajem s lijeve strane bio Hazard, a domaćini će tako još neko vrijeme morati strahovati za svoj prvoligaški status.

Do minimalnih su pobjeda pred svojim navijačima stigli Marseille i Caen. Na Velodromeu je otpor Nancyja slomio Remy golom u 31. minuti susreta, dok je Caen protiv Lorienta obradovao Heurtaux sredinom drugog poluvremena.

Derbi začelja protiv Sochauxa Ajaccio je riješio u svoju korist. Sochaux je, međutim, poveo preko Privata početkom nastavka, ali onda su izravne crvene kartone dobili Sauget i Mikary. Nakon prvog isključenja Cavalli je promašio s bijele točke, a nakon drugog je s istog mjesta poravnao pričuvni igrač Kinkela. Pobjedu domaćinima protiv gostujuće devetorice, kao i odmak od opasne zone, donio je Socrier.

Bordeaux je po "kratkom postupku" apsolvirao Rennes. Strijelci su bili Obraniak i N'Guemo u 51. i 58. minuti. Najuvjerljiviji je bio Lyon, koji je zaigrao bez ozlijeđenog Dejana Lovrena, i pobijedio Valenciennes 4:1.

Lisandro Lopez doveo je Lyon u vodstvo u 35. minuti, a samo tri minute poslije izjednačio je Cohade realiziravši kazneni udarac. U nastavku su slavlje domaćinu donijeli Cris, svojim drugim pogotkom Lisandro Lopez, te Briand.

Brest i Toulouse odigrali su susret bez pogodaka, dok je utakmica Dijona i Auxerrea odgođena za četvrtak zbog jake kiše koja nije omogućila uvjete za odigravanje tog dvoboja.

• gangrena03.05.2012. u 12:24
    ne daj se montpellier, naslov ovisi samo o vama ajmo u nove pobjede, jako simpatičan klub sa puno vrlo dobrih igrača