Dijon 0:2 Auxerre
Auxerre

Auxerre pobjedom kod izravnog konkurenta za ostanak izašao iz zone ispadanja

Josip Piršljin • četvrtak, 03.05.2012.

Nogometaši Auxerrea došli su do vrlo vrijedna tri boda u borbi za ostanak u društvu najboljih francuskih klubova. Pobijedili su Dijon na gostovanju i izašli iz zone ispadanja, no velika je gužva na dnu ljestvice te im predstoji još dosta borbe do ostvarenja cilja.

Utakmica između Dijona i Auxerrea je trebala biti odigrana u srijedu, no zbog vremenskih neprilika susret je pomaknut za 24 sata. Na stadionu Gaston Gerard u Dijonu slavila je gostujuća momčad i time se izjednačila sa svojim suparnicima pri dnu tablice.

Auxerre je izašao iz zone ispadanja, ali igrači Jeana Wallemmea nisu još niti blizu osiguranja ostanka u ligi. Naime, posljednji Sochaux ima 33 boda, a Brest je kao i Auxerre i Dijon na istom bodovnom kontu.

Dijonu je ovo bio čak peti uzastopni poraz, dok je Auxerre do slavlja došao nakon visoke pobjede u prošlom kolu protiv Bresta 4:0. Do početnog vodstva goste je doveo Roy Contout na asistenciju Alaina Traorea u 29. minuti, a s rezultatom 1:0 otišlo se na predah.

Domaći nogometaši nisu uspjeli izjednačiti u drugom poluvremenu, već su pred sam kraj utakmice primili novi pogodak. U 86. minuti potvrdu druge pobjede u nizu Auxerreu donosi Kongoanac Delvin Ndinga. Do kraja je ostalo još tri kola, a Auxerre ima veoma težak raspored. Ugošćuje Bordeaux i Montpellier, te mora na Velodrome kod Marseillea.