BSK slavio sedmi put zaredom

Igor Šestak • srijeda, 02.05.2012.

24. kolo 3. HNL Istok nije donijelo velike promjene. BSK i dalje niže pobjede i drži uvjerljivo vodstvo na vrhu. Pobjede su u ovom kolu upisali i klubovi od drugog do četvrtog mjesta pa su bodovni zaostaci ostali nepromijenjeni. Graničar ima pet bodova prednosti pred Belišćem, a dodatna tri boda zaostaje Višnjevac.

Nogometaši iz Bijelog Brda su se lako obračunali s pretposljednjim NAŠK-om i tako stigli do 21. pobjede u 24 odigrane utakmice. Nažalost, utakmica će umjesto po uvjerljivoj pobjedi domaćih, ostati upamćena po ružnom detalju koji se dogodio u 15. minuti kada je na terenu pozlilo gostujućem nogometašu Horvateku. Reagirati je morala i hitna medicinska pomoć i nesretnog igrača prevesti u osječku bolnicu.

Domaći su do tada već načeli mrežu Našičana, a strijelac je u devetoj minuti bio Dorić. Vodeća momčad lige do poluvremena je postigla još dva pogotka, a strijelci su bili Poznić i Nikolić. Konačnih 4:0 postavio je također Nikolić u 58. minuti susreta.

Istim rezultatom sa Slobodnicom su se obračunali igrači Belišća i zadržali svoju treću poziciju na tablici. Igrač utakmice bio je Samir Pohižek koji je u razmaku od samo 20 minuta postigao prva tri pogotka za domaću momčad. Pohižek je goste načeo u 15. minuti, posebno atraktivan bio je pogodak iz slobodnog udarca za 2:0 u 22., a hat-trick je kompletirao u 35. minuti. Uvjerljivu pobjedu Belišća zaokružio je Val u 81. minuti.

Da najuvjerljivija pobjeda kola ne pripadne BSK-u i Belišću pobrinuli su se nogometaši drugoplasiranog Graničara koji su Mladost iz Antina ispratili iz Županje s visokih 7:2. Domaći su u prvom dijelu jednim pogotkom Pejakovića i dva Draganovića stigli do 3:0. Draganović je svoj treći pogodak postigao u 67. minuti s bijele točke. Od 73. do 78. minute domaći su postigli još tri pogotka. Dva je postigao Prnjak, a jednog Galović. Gosti su u završnici uspjeli malo ublažiti poraz. Iz kaznenog udarca je zabio Križanović, a za konačnih 7:2 pogodio je Kuzmanović.

Uvjerljiv je bio i četvrtoplasirani Višnjevac koji je na domaćem terenu s 3:0 pobijedio Mladost iz Cernika. S dva pogotka se istaknuo Marijan Mihaljević, a treći je djelo Merkaša. Croatia iz Đakova preokrenula je vodstvo osječke Olimpije i upisala 3:1 pobjedu. Goste je u vodstvo doveo Đikić u 31. minuti. Nakon samo dvije minute izjednačio je Lulić, a pobjedu domaćima donijeli su Stipanović i Milković pogocima u drugom poluvremenu.

Poraz Mladosti iz Cernika iskoristio je Oriolik i pobjedom nad Lipikom skočio na peto mjesto. Za tri boda domaćih iz voleja je pogodio Milinković u 15 minuti utakmice. Jedinu gostujuću pobjedu upisala je Slavija u Otoku. Domaći su propustili nekoliko dobrih prilika što je dobrim udarcem u 27. minuti kaznio Ančurovski. Slavija se ovom pobjedom popela na osmu poziciju, dok je Otok na 11. mjestu.