Svjetlost "slomila" Jolly u prvoj četvrtini susreta

Branko Barić • subota, 05.05.2012.

U sklopu 12. kola Lige za prvaka snage su odmjerili košarkaši Svjetlosti i Jollyja. Bio je to dvoboj dviju ekipa koje su tražile treću pobjedu u natjecanju, a na koncu su Brođani više nego zasluženo došli do tog cilja...

Domaća ekipa već u prvoj četvrtini pobjegla je na dvoznamenkastu prednost, nakon čega se do samog kraja više nije osvrtala natrag. Andrej Štimac već je u tom periodu ubacio sedam poena i nagovijestio kako će to biti njegova večer, a Svjetlost je nakon osam minuta vodila 25:13. Dominacija momčadi Mladena Erjavca rasla je i u drugoj četvrtini, kao i rezultatska prednost koja je u jednom trenutku dosegla velikih +18.

Gosti iz Šibenika tek u drugom poluvremenu na trenutke pokazuju zube i uspijevaju spustiti ispod deset razlike, ali tada im se ukazuje Pankracije Barać koji s dvije uzastopne trice vraća svoju momčad na sigurnu distancu. U posljednjoj četvrtini pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije bilo sporno, pa su Brođani do treće pobjede stigli s konačnih 91:75

Štimac je prvo ime susreta s 26 koševa, šest skokova i pet asistencija, a pratio ga je Barać s 20 poena. U redovima Jollyja Ross je postigao 19 poena uz osam skokova i pet asistencija, dok je Mrva ubacio 13 poena.